K u r i o z i t y   z   c e l é h o   s v e t a

 

Tomu sa povie profíci – namiesto bankomatu ukradli Jukebox

Títo profíci si podľa polície plánovali odniesť  bankomat aj so slušnou sumou peňazí. Celá akcia sa odohrávala v noci pod rúškom tmy, čo sa im stalo osudným – namiesto bankomatu si odniesli vec podobnú – jukebox so slušným výberom hudby. Zlodejina trvala iba päť minút. Dvaja mladíci sa vlámali do miestnosti reštaurácie, ktorá s bankomatom susedila. Kým vodič po otvorení hlavných dverí nacúval s pickupom dnu, aby mohli náklad naložiť, dvaja mladí zločinci si nejako pomýlili smer a naložili vec, ktorú pokladalo za bankomat. Zaujímavé je, že týmto „profesionálom“ nebolo podozrivé príliš jednoduché prenášanie. Odhalenie trpkého omylu ich čakalo až v skrýši, kde si na tento lup posvietili. Na mieste činu nechali okrem totálneho neporiadku aj niekoľko stôp. Okrem toho ich nasnímala bezpečnostná kamera s nočným videním a polícia ich čoskoro polapila.

 

Opiť sa ako doga a na druhý deň byť fit? Už to nie je len sen!

Dunenie v hlave, žalúdočná nevoľnosť a dehydratácia – kto by to po bujerej noci nepoznal. No v hriešmom Las Vegas za necelú hodinu vás tím lekárov a sestier dostane aj z tej najväčšej opice. Stačí si zavolať mobilnú lekársku službu s názvom Hangover Heaven.
Ich plne vybavený autobus príde rovno pred hotel alebo dom,  kde lečia spomínané symptómy v rekordnom čase. Ak „pacient“ nedokáe ani vyliezť z postele, môže využiť službu VIP – alebo priamo na lôžku (či toaletnej mise, podľa toho, kde sa nešťastník nacádza).
25 cetifikovaných lekárov a sestier ponúka viacero terapií, vrátane viamínových injekcií, kyslíka, či antioxidantov – ceny sa pohybujú od 40 do 140 libier.
Majiteľ hovorí, že ich liečby sú obľúbené hlavne medzi turistami – všetci si ich pochvaľujú, veď stačí podať zmes aminokyselín pre tlmenie zápalu, únavy, bolesti, injkciu super B komplexu a 30 – minútový kyslík a do hodinky ste fit!
Uvítali by ste nečo také každý víkend pred vašim obľúbeným barom? Nuž, treba dúfať, že služby podobné tým od Hangover Heaven budú praktizovať aj u nás.

 

Svoje unesené dieťa našli takmer až po osemnástich rokoch

Celeste prežila zlý sen každej matky – z pôrodnice jej uniesli dieťa. Dievčatko menom Zephany tri dni po narodení, v roku 1997, záhadne zmizlo z pôrodnice, pričom ju zobrali spiacej matke priamo z izby. I keď policajné vyšetrovanie skončilo neúspešne, rodičia sa nikdy nezmierili so stratou dcéry a stále po nej pátrali. Čo však netušili, bol paradox, že dcérka žila od cudzím menom neďaleko, pár kilometrov od svojej skutočnej rodiny, o ktorej samozrejme netušila. Osud to však zariadil po svojom. V januári jej mladšia sestra Cassidy začala chodiť na rovnakú strednú školu ako Zephany a krátko na to si spolužiaci všimli, že sa na seba neuveriteľne podobajú. Dievčatá sa časom skamarátili a keď ich spolu videl otec Cassidy okamžite kontaktoval políciu a testy DNA potvrdili, že je to ich hľadaná dcéra. Z únosu obvinili 50-ročnú ženu, ktorá Zephany vychovávala ako svoje dieťa.
-Počas všetkých rokov ľudia  hovorili o tom, že Zephany je mŕtva, no nikto v rodine tomu neveril. Cítili sme, že je nažive a ona sa nám vrátila! uviedla šťastná matka.

 

Vo Švajčiarsku začali predávať kondómy pre dvanásťročných chlapcov

Otvorte oči a priznajte si, že už aj dvanásťroční súložia! Takto vyzvali švajčiarski zdravotníci vládu, ktorá napokon podporila projekt výroby extra malých kondómov, určených chlapcom od dvanástich rokov.
Zdravotníkov k tomuto rozhodnutiu donútil fakt, že mnoho Švajčiarov je sexuálne aktívnych už v dvanástke! Vláda vykonala prieskum medzi školákmi a potvrdilo sa, že žiaci vo veku 12 – 14 – rokov už skutočne sex prevádzkujú a to v nemalej miere. Napriek mladému veku sú niektorí zodpovední a chcú sa chrániť  a práve táto skupina mládeže upozorňuje na fakt, že s bežnými kondómami majú problémy, sú im široké a pri styku skĺzavajú.
A tak sa spustila výroba špeciálnych veľkostí – kondómy Hotshot určené  práve tínedžerom mladším ako pätnásť rokov. Dĺžka je rovnaká, ako pri bežných, líšia sa len v priemere  – namiesto 5,2 cm sú užšie, majú len 4,5 cm.
Zatiaľ sú dostupné iba vo Švajčiarsku, čoskoro prerazia do Anglicka. Dôvod je jednoduchý- Anglicko je krajina s najvyšším počtom nechcených tehotenstiev tínedžerov.

 

IgNobelovky – ceny za najväčšie vedecké nezmysly – sú udelené

V USA sa každoročne udeľujú IgNobelove ceny – je to paródia na ozajstné Nobelove ceny a udeľujú ich nositelia skutočných Nobelovývh cien . Udeľuje sa za najkurióznejšie výskumy a objavy:
-IgNobelovú cenu za biológiu získal medzinárodný tím vedcov, ktorí prišli na to, že keď sa chrobák  „hovnivál“ stratí, cestu domov nájde vďaka tomu, že sa naviguje podľa Mliečnej dráhy na oblohe.
-Iný vedecký tím dostal túto cenu za objav matematickej pravdepodobnosti zo života hovädzieho dobytka. Vedci totiž zistili, že čím dlhšie krava leží, tým vyššia je pravdepodobnosť, že vstane. Opačne to však neplatí – pri stojacej krave sa nedá matematicky odhadnúť, kedy si znova ľahne.
-Cenu za fyziku získali frajeri, ktorí zistili, že niektorí ľudia by boli schopní bežať po hladine rybníka – no len v prípade, že by sa onen rybník nachádzal na Mesiaci.
-Najväčšío hlas mala udelená cena za psychológiu. Mladí vedci ju dostali za výskum, ktorým dokazujú, že opití ľudia si nielen  o iných, ale aj o sebe myslia, že sú príťažlivejší.
Tak vidíte, veda a výskum naozaj napreduje a už teraz sa tešíme na budúcoročné udeľovanie ďalších cien!

 

To by bol návrat do školy – namiesto farbičiek pollitrovky alkoholu!

Vo veľkých hypermarketoch majú tisícky druhov tovaru a nie je v ľudských silách, aby sa občasniečo vtiné neprihodilo. S „kurióznymi“ akciami, pomotanými cenovkami, preklepmi na vývesných tabuliach sa stretol už každý. No o aký obchodnícky počin sa postaral jeden supermarket v Anglicku, ste ešte nevideli – fľaše s alkoholom premiestnili na naozaj „vhodné“ oddelenie.
Fľaše rôzneho alkoholu sa ocitli pod nápisom „Späť do školy“. Ako prvá na to upozornila Suzan, ktorá išla nakúpiť deťom zošity, ceruzky a farbičky. Trochu ju šokovalo, ale aj pobavilo, že v onom oddelení pre školopovinné deti našla miesto výkresov fľašky.
-Možno si myslia, že rodičia si potrebujú vypiť, aby sa vyrovnali so stresom z nového školského roka, – okomentovala  vtipom nápis Suzan.
Vedenie hypermarketu sa vyjadrilo, že fotografia bola urobená v čase, kedy premiestňovali tovar. Tvar síce premiestnili, ale na nápis sa akosi pozabudlo!

Chcel ohúriť ´milenku, prišiel o vtáka!

Vo veku 66 rokov Gentilovi jeho pýcha neslúžila už tak, ako si predstavoval.Preto, ako mnoho krát predtým, siahol po známej tabletke – Viagre. Keďže chcel ohúriť svoju mladú milenku, užil hne§ viac piluliek. Očakávaná erekcia sa dostavila, ba prekonala aj jeho očakávanie. s Dievčinou si užili, n erekcia neustávala a po niekoľkých dňoch musel navštíviť lekára.
Diagnóza boa zlá – v penise mal zápal a navyše sa v ňom rozšírila gangréna. Aby nedošlo k infekcii celého tela, lekár nariadil okamžitú amputáciu!
Pacient, mimochodom bývalý politik sa po amputácii  svojho mužstva rozhodol výrobcu spomínaných piluliek zažalovať.
Výrobca Viagry, ktorá je len na lekársky predpis sa však vyjadril, že v príbalovom letáčiku je jasne napísané,aké množstvo je možné užiť, a taktiež aké riziká  napríklad srdcová arytmia, či infarkt. Keďže bývalý politik v snahe ohúriť svoju mladú pipku nemal tabletky na predpis, ale si ich zohnal ilegálne, už teraz môžeme predvídať, ako sa tento súdny spor skončí.

Najpopulárnejšia dobrota sveta a jej história…

Vedeli ste, že čipsy (po našom zemiakové lupienky) vynašiel kuchár so zmyslom pre humor?  Nezdravé, mastné, presolené a predsa na celom svete obľúbené čipsy objavil hotelový kuchár George Crum. V rok 1853 mu jeden náročný hosť do kuchyne opakovane posielal pražené zemiaky s výčitkou, že nie sú dosť tenké a chrumkavé. To pána Cruma nahnevalo, zemiaky nakrájal na tenučké plátky, hodil ich do oleja, posolil a priniesol hosťovi. A čo malo byť vtipom, skončilo ako svetový hit!
Takže teraz vieme, ako sa čipsy zrodili a tak si môžeme povedať aj nejaké čipsové pikošky:
-Chrumkáči – viac ako pol miliardy kilogramov čipsov skonzumuje rok čo rok americký národ. Počas najsledovanejšieho televízneho programu roka Super Bowl, sa v Štátoch zje toľko čipsov, koľko váži 2 761afrických slonov dokopy.
-Sviatok – v USA ešte ostaneme. V tejto krajine sú čipsy také obľúbené, že im je venovaný 14.marec – Deň čipsov.
-Kto maže – vedci spočítali, že ak zjete jeden balíček denne, za rok sa to rovná vypitiu  piatich litrov kuchynského oleja.
-Najlepšie – všetky čipsy majú priemernú hrúbku v rozmedzí 0,1 až 0,2 centimetra.

 

Slušní zákazníci platia menej…

Slušnosť sa vyplatí… toto si povedali v malej francúzskej kaviarni La Petite Syrah v meste Nice kde prišli na jednoduchý spôsob, ako ľudí motivovať k slušnosti. Ich cenník ja naozaj výnimočný:
Ak si zákazník objedná kávu, zaplatí 7 eur. Ak však ku svojej objednávke pripojí slovíčko „prosím“,  káva zmení cenu na 4,25 eur. Ale pokiaľ obsluhu požiada s ďalším slušným  slovíčkom „Dobrý deň“ tá najslušnejšia káva stojí 1,40 eur.
Môžeme len predpokladať, že táto kaviareň má tých najslušnejších a najusmievavejších zákazníkov v celom Francúzsku.

 

Jedlo si prichucoval naozaj svojsky – ópiom!

Majiteľ jednej čínskej reštaurácie, si dlho lámal hlavu, ako privábiť svojich zákazníkov, aby sa k nemu vracali. Vymyslel celkom jednoduchý plán – začal pridávať do jedál ópium!
Číňan dúfal, e u zákazníkov postupne vytvorí závislosťou na svojich „netradičných jedlách“ si tým pravidelnú návštevnosť. Semienka ópiového maku servíroval takmer do každého jedla. Zákazníkov však pri dopravnej prehliadke polícia obvinila z užívania drog. Rutinný test na užívanie alkoholu a drog totiž ukázal, že 26-ročný Liu má v tele látky ópia. Mladík však tvrdil, že omamných látok s v živote nedotkol. Následne premýšľal, čo v daný deň konzumoval a jeho podozrenie padlo práve na spomínanú reštauráciu. Nahovoril členov rodiny, aby tam s ním išli na obed. Všetci potom podstúpili test na drogy. Výsledok – všetci boli pozitívni. Prípadom s a hneď začala zaoberať polícia. Vyšetrovanie odhalilo, že zákazníci reštaurácie nevedomky konzumovali malé množstvo ópia, ktoré sa hromadilo v krvi:
-Ak takéto potraviny konzumujte dlhšie obdobie, môžu vyvolať efekt závislosti,  – uviedol policajt z miestneho protidrogového oddelenia.
Majiteľ reštaurácie Zhang sa napokon polícii priznal, že kúpil dve kilá ópiových makovíc. Prášok z drvených semiačok následne pridával do jedla. Mladíka obvineného z užívania drog zbavili obvinenia, zatiaľ čo majiteľ reštaurácie ešte čaká na rozsudok!

 

Mladík si liečil závislosť od internetu – ako to dopadlo?

Odsekol si ruku! Áno, presne tak! Tínedžer svoju závislosť na internete vyriešil naozaj svojsky – odsekol si ruku. Čínsky mladík bol zúfalý zo svojej závislosti a rozhodol sa konať. Vybral si naozaj bizarný spôsob – kuchynským nožom si odsekol ľavú ruku. Devätnásťročný mládenec večer ticho odišiel z domu, aby nevzbudil pozornosť rodičov. Na lavičke v neďalekom parku si potom odrezal ľavú ruku. Keď od bolesti začal kričať, niekto pohotovo zareagoval a zavolal sanitku. Pre silné krvácanie mladíka zachraňovali ja jednotke intenzívnej starostlivosti. Našťastie prežil, no ruku sa im nepodarilo zachrániť.

V Číne sa závislosť od internetu stáva závažným problémom. V krajine evidujú medzi mladistvými 24 miliónov prípadov on-line závislostí. Úrady zriadili už 250 odvykacích táborov vo vojenskom štýle, ktoré pomáhajú mladistvým zbaviť sa závislosti od počítačov a video hier.

 

Neuveriteľné! Farár vymenil celibát za mužské prostitútky.

Celibátu bolo dosť! Tak toto si povedal aj Kevin Gray, farár z Watebury, ktorý počas niekoľkých rokov ukradol z pokladne svojej fary viac ako milión dolárov! Tie minul výhradne pre svoje potešenie…
Cirkev upozornil jeden z prostitútov, ktorému sa farárko v slabej chvíli zveril. Následné vyšetrovanie odhalilo, že duchovný „si ulial“ až 1,3 milióna dolárov. Podľa jeho priznania, peniaze minul na drahé večere vo dvojici, hotel, oblečenie, no najväčšiu časť platil za sexuálne hry s mužskými prostitútmi!
Kevin následne priznal, že bol v kostole nešťastný a osobne si myslí, že mu tie peniaze cirkev dlhovala za jeho obetavú prácu.
Teraz čelí obvineniu z krádeže a sprenevery. Nuž, jedno je isté, vo väzení si s mužmi určite užije!

 

Čo nás čaká o desať rokov? Odborníci tvrdia, že to vedia

1. Solárna energia ako najväčší zdroj energie. Pokrok v oblasti fotovoltaických technológií nám umožní získavanie a uskladnenie solárnej energie. Slnečná energia sa tak stane hlavným zdrojom energie na celom svete.
2.Svet bude digitálny. Autá a domy budú reagovať na príkazy, ktoré im zadáte hoci aj s druhého konca planéty. Ale keďže hovoríme o celom svete, spomeňme takú Afriku – odborníci tvrdia, že celá Afrika bude digitálne spojená. Ten deň nastane v roku 2025.
3. Cukrovke 1.typu sa bude dať predísť. Zmena ľudského genómu (súbor chromozómov) bude realitou – vďaka tomu  bude možné predísť rôznym chorobám, napríklad aj cukrovke 1.typu. Taktiež bude úspešná liečba rakoviny. Vývoj liekov bude precíznejší, viazaný na špecifické proteínové väzby a bude využívať protilátky takým spôsobom, že výrazne zníži škodlivé vedľajšie účinky chemikálií. Experti hovoria o super liekoch!
4. Materiál z ropy bude minulosťou. Plastové tašky a rôzne iné obaly sa prestanú vyrábať. Nahradia ich obaly z celulózy, ktoré sa v prírode ľahko a voľne rozložia.
5. Miesto vodičáku bude letecký preukaz. Ľahké a malé komerčné lietadlá začnú nahrádzať klasické autá. Čoraz častejšie sa budú využívať aj na krátke vzdialenosti a na pristávanie budú potrebovať výrazne menšiu plochu. Ich ovládanie nebude náročné, vodičský preukaz po dovŕšení plnoletosti nahradí letecká licencia.
6. A nakoniec najlepšia správa – nedostatok jedla a kolísanie cien potravín bude minulosťou. Odborníci sa zhodujú, že vďaka technologickému pokroku a genetickej modifikácii potravín budú výkyvy cien potravín a ich nedostatok minulosťou.

Turek utiekol na políciu – nevládal uspokojovať ženu

Turci sú po celom svete známi svojim nadpriemerným sexuálnym libidom a predsa sa našla výnimka. Jeden Turek utiekol na policajnú stanicu a požiadal o azyl!
Tento muž, ktorý  je v Nemecku ženatý už osemnásť rokov, v noci dobehol na políciu so zúfalou prosbou – aby ho strážcovia zákona ochránili pred jeho nenásytnou ženou. Posledné štyri roky sú vraj pre neho peklom na zemi, jeho manželka, nymfomanka, vyžaduje sex každú noc až do rána a nedovolí mu celé hodiny spať. Nešťastný muž tak chodí do práce ustatý a nevyspatý a celkom vyčerpaný…
-Hľadal u nás pomoc po tom, čo nebol schopný uspokojiť nenásytné libido svojej ženy a čeliť jej nenásytným sexuálnym požiadavkám,  potvrdil hovorca nemeckej polície. Teraz sa rozhodol požiadať o rozvod a odsťahovať sa, aby si tak mohol oddýchnuť, zvlášť, aby mohol chodiť do práce konečne oddýchnutý.
Žena však s rozvodom nesúhlasí a uznáva, že jej sexuálna chuť „mierne“ narástla. To čo ona pomenúva slovom „mierne“, jej muža donútilo až k zbabelému úteku z krajiny!

 

Mobil mu precestoval pol sveta

Farmár Whitney z Oklahomy, ktorému spadol vlani mobil do obilia v sile si myslel, že ho už nikdy viac neuvidí a hneď sa s ním aj rozlúčil. No o osem mesiacov neskôr sa stalo niečo neuveriteľné!
V jedno ráno dostal telefonát z Japonska od človeka, ktorý jeho stratený mobil našiel v mlyne. Šokovanému farmárovi čestný Japonec nedokonalou angličtinou vysvetlil okolnosti, chcel len zistiť adresu, na ktorú by ho mohol vrátiť.
Telefón vypadol farmárovi z vrecka a najviac h mrzelo že tam boli fotky z dcérinej svadby. Telefón precestoval niekoľko skladov, následne sa nalodil do prepraviek a pricestoval do Lousiany. Odtiaľ cez oceán až na japonský ostrov Hokkaido.
Po ôsmich mesiacoch sa farmár dozvedel neuveriteľnú správu – niekto v japonskom mlyne našiel jeho telefón. Ten nálezca telefón nabil a ihneď zavolal majiteľovi. Bol úplne v poriadku a neporušený!
-Je to šialené, nemôžem tomu uveriť. Hlavne keď po svete behá toľko mobilov s prasknutým displejom!

A to ch nemali viac ako pol roka zamiešané v tonách obilia! – smeje sa farmár.

 

Dvojročná svadobná cesta okolo sveta – ale na bicykli

Snívate o netradičnej svadobnej ceste? Nechajte sa inšpirovať mladomanželmi  Londýna – svoju svadobnú cestu absolvovali na bicykloch!
Kat a Steve si povedali, že ku šťastiu nepotrebujú naškrobené obrusy a medové týždne v luxusných hoteloch. Chceli ju stráviť originálne. Krátko na to, ako sa v roku 2012 na Novom Zélande zobrali, nasadli na tandemový bicykel a vydali sa na svadobnú cestu okolo sveta.
Na ceste boli skoro dva roky. Preli 31 tisíc kilometrov cez Austráliu do Malajzie, Indonézie, Thajska Laosu,Kambodže, Vietnamu, Číny, cez Kirgizsko, Turecko, Grécko, Taliansko a Francúzsko, následne trajektom do Anglicka. Najviac sa im páčilo Kirgizsko.
-Bol to úžasný zážitok, nevedeli sme vyhláskovať ani ten názov. Hory boli úchvatné, kočovníci na koňoch, jurty a strávili sme noci kempovaním pod hviezdami.
Manželia sú zo svojej cesty nadšení, i keď uznávajú, že chvíľami boli úplne vyčerpaní, vraj neľutujú a sú šťastní, že majú krásne zážitky…

 

Pilot pozval 160 cestujúcich na pizzu

Pilot spoločnosti Frontler Airlines chcel cestujúcim spríjemniť čakanie na vzlietnutie, ktoré prekazilo nepriaznivé zimné počasie a preto všetkých čakajúcich pozval na pizzu!
Jeho let z Washingtonu sprevádzalo niekoľko nepríjemných udalostí. Najprv vzlietli o hodinu neskôr, zlé počasie v Denveri prinútil pilota krúžiť nad mestom a následne bol presmerovaný pristáť na letisku vo Wyomingu. Kým pasažieri v lietadle čakali na doplnenie paliva, pilot sa rozhodol spríjemniť im dlhú chvíľu.
-Dámy a páni, Frontler Airlines je známa ako jedna z najlacnejších spoločností v USA, váš kapitán však lacný nie je. Práve som objednal pizzu pre celé lietadlo.
Pilot zavolal do miestnej pizzerie len pár minút pred záverečnou. Majiteľ objednávku prijal a osobne ju doručil priamo do lietadla. Pilot, ktorý pre 160 cestujúcich objednal 35 obrovských pízz, ich zaplatil zo svojho vrecka!

 

Plávanie je najpokojnejší a najzdravší šport.

Plávať v bazéne s 250 miliónmi litrov vody je poriadny adrenalín… Presne toľko vody obsahuje najväčší bazén na svete v čílskom letovisku San Alfonzo del Mar. Preplávať jeho dĺžku, teda dvadsať násobok olympijského bazéna by vyčerpalo aj toho najzdatnejšieho športovca. Bazén je hlboký 35 metrov, obsahuje prefiltrovanú morskú vodu, ktorú ťahajú priamo z Tichého oceána. Je vyhrievaná na 26 stupňov Celzia,  takže v priemere ja o 9 stupňov teplejšia ako v mori. Projekt v hodnote jednej miliardy eur budovali päť rokov a každoročné náklady na prevádzku sa šplhajú do 1,5 milióna eur.

 

Gróf dal pochovať svoje auto – nové Bentley

Nie, nepreskočilo mu.  Bohatý podnikateľ sa jednoducho nechal inšpirovať egyptskými faraónmi. Pravdepodobne sa mu ani na druhom svete nechce chodiť pešo. O kurióznom pohrebe informoval 62-ročný Brazílčan na sociálnej sieti. Oznámil, že úplne nové luxusné auto Bentley Continental  „poputuje na druhú stranu“. Tento bláznivý nápad sa zrodil v hlave grófa Scarpa.. Rozhodol sa, že auto pochová vo svojej záhrade, aby mal poklad pod kontrolou. Myšlienka zabezpečiť si bohatstvo a pohodlie aj pre posmrtný život prišla potom, ako uvidel dokument o egyptskom faraónovi.
-Pozeral som veľmi zaujímavý dokument o faraónovi. Pochovali s ním obrovskú časť majetku, aby mal aj na druhej strane pohodlný život, – priznal podnikateľ.
Ak si myslíte, že išlo o žart, mýlite sa! Pohreb auta myslel vážne. Najskôr vykopal jamu v záhrade a nasledoval samotný obrad, pri ktorom mu dokonca vyhŕkli slzy.
Na sociálnej sieti sa začali objavovať ironické poznámky, že auto pochoval preto, aby nemusel platiť dane, iní sa pohoršovali nad plytvaním peniazmi. N gróf Scarpa má svoje rozhodnutie . Možno ho ovlyvnil aj fakt, že sa so smrťou stretol zoči voči už dv a krát – raz bol v kóme asi dva mesiace, druhý raz ho museli po zranení operovať osem krát.

 

Turistu vyhodili z vlaku – po Sibíri sa motal iba v trenkách a ponožkách

Tento mladý muž, ktorý prežil  len zázrakom, sa viezol vo vlaku po Trans sibírskej magistrále v smere Vladivostok – Moskva. Keď nastupoval do vlaku isto netušil, aké nemilé a najmä nepríjemné zážitky si domov odnesie… Rusi mu pripravili naozaj nemilé prekvapenie – iba v trenkách a ponožkách ho vyhodili
z vlaku!
V jeden chladný večer sa na stanici v zabajkalskom meste Sbega zjavil sporo odetý Francúz. Tam prišiel pešo po tom, ako sa vo vlaku znepáčil skupine Rusov. Tí ho vyhodili do chladnej sibírskej zimy, keď mu zablokovali cestu. Niečo mu povedali, no keďže nehovoril po rusky, len im odvrkol, že im nerozumie. To ich nahnevalo a vyšmarili ho  z vlaku. Treba pripomenúť, že vonkajšia teplota bola krutá a to mínus 15 stupňov! V súčasnosti sú už vo väzení, – oznámila agentúra s odvolaním sa na zdroj z miestnych  úradov.
Podobný prípad sa odohral minulý rok, kedy jeden Rus vypadol z vlaku smerujúceho z Moskvy do mesta Nerlungri. Oblečený iba v tričku, teplákoch a papučiach bežal sedem kilometrov k najbližšej stanici. Teplota vonku vtedy bola mínus 40°C.

 

Hororový ostrov strašidelných bábik

Vedeli ste, že na svete je malý ostrov so smutnou legendou, ktorá je tak desivá, až priťahuje haldy turistov? Áno, nachádza sa neďaleko časti Xochimoco a nesie názov Isla de las Munecas. Hlavým magnetom ostrova sú stovky bábik, ktoré vplyvom vetra a dažďa vyzerajú viac než hrôzostrašne. V ich hlavičkách si často vytvárajú hniezda  exotické pavúky, vchádzajú a vychádzajú cez vypadnuté oko hračky. Z niektorých bábik ostali len ruky, či trupy, čo vyzerá ešte strašidelnejšie. Legenda hovorí, že pred mnohými rokmi sa za záhadných okolností utopilo pri ostrove dievčatko. Správca ostrova vylovil jej telo a krátko po jej smrti našiel na tom mieste bábiku, ktorá pravdepodobne patrila utopenému dievčatku. Bábiku zavesil na strom, aby sa mal duch dievčatka s čím hrať. Hovorí sa, že správca bol posadnutý duchom dievčatka a tak pokračoval v zbieraní bábik a vešal ich po celom ostrove, aby dievčatku urobil radosť. Napokon sa z toho zbláznil a niektorí dokonca tvrdia, že počujú, ako si bábiky niečo šepkajú a občas vraj aj žmurkajú… Samozrejme po smrti správcu sa príbeh rozšíril a ostrov sa stal populárnym turistickým magnetom!

 

Čo darovať na narodeniny? Fiktívny únos!

Máte radi adrenalín, skok padákom či rýchlu jazdu autom, považujete to všetko za nudu?
Napríklad fingovaný únos riadne zvýši adrenalín v tele. Pár dní, po objednaní vás, alebo niekoho, komu ste „darček“ darovali, a pár hodín unesie skupina vydieračov, ktorí si neberú žiadne servítky pred ústa. Silnejšie povahy si k únosu a nadávkam môžu dokúpiť i tvrdšie praktiky, ako napríklad elektrické výboje alebo topenie vo vode. I keď to vyzerá bláznivo a nebezpečne, americká firma sídliaca v Detroide tvrdí, že všetko je bezpečné a možnosť úrazu je minimálna. cena fiktívneho únosu sa pohybuje od 1500 dolárov, no na nedostatok práce sa nesťažujú. Túto službu si vraj objednávajú hlavne turisti, ktorí si chcú splniť svoje divoké sny.
Majitelia spoločnosti sa inšpirovali filmom The Game. klientom ponúkajú rôzne techniky mučenia a každým dňom sa ich ponuka rozširuje. Majitelia mysleli aj a to, že niekedy sa môže nájsť jedinec, ktorý sa precení a hru nezvládne. Preto pri každom podpisovaní zmluvy (teda scenára únosu) si objednávateľ určí bezpečnostné slovo,  keď cíti, že už to viac neznesie, toto slovo vysloví a hra sa skončí.

 

Z peknej blondínky totálna oštara! Tetovala sa totižto sama!

Tej asi zašrámalo! Inak s a ani nedá nazvať počínanie 36-ročnej Rusky Evdokije, ktorá svoje telo ozdobila vlastnoručným tetovaním. Blondína terajším svojim stavom skôr pripomína oštaru, ako ženu!
Jej fotografie sa začali šíriť rýchlosťou blesku a ľudia iba neveriacky krútili hlavami, ako sa dokáže človek doriadiť! Jej sa však vlastné tetovačky páčia!
-Som hrdá na to, že som ušetrila peniaze a svoje tetovanie si spravila sama. Nepoužila som pri tom žiadne profesionálne pomôcky. ia obyčajný atrament a šijaciu ihlu.
Jediná jej príprava spočívala v tom, že si prelistovala knihy o spôsoboch tetovania a hneď sa pustila do ráce. Vzora, s ktorými začínala boli tie jednoduchšie – prvá bola mačka, potom si na ľavú stranu hrude  srdce, prešla na rastliny a dnes pripomína chodiacu džungľu. Po prvých obrázkoch si začala veriť a pustila sa do tváre.
-Zvlášť bolestivú boli vpichy v oblasti oka, ktoré som robila so zatvorenými očami, lebo som sa bála, že si frknem do oka. Vždy som bola zvláštna a chcela som šokovať ostatných, – vysvetľuje Evdokija.
Ako priznáva, jej rodičia neboli jej novou zábavkou vôbec nadšení, ale nakoniec sa s tým zmierili. Evdokija predpokladá že o nejakých 15 rokov ju tie čarbanice prestanú baviť a jednoducho s a ich zbaví. No ak si myslí, že to bude také jednoduché, zjavne ešte nezažila laserové odstránenie tetovania!

 

Ruských policajných psov nahradia myši . drsný výcvik už prebieha

Pomyseli by ste si, že myši, často nenávidené hlodavce vám môžu zachrániť život? Teraz nehovoríme o testovaní liekov, ale o vypátraní bomby či chemických zbraní na letiskách!
V Rusku čoskoro možno nahradia psov pri pátraní po trhavinách, zbraniach i nezvestných ľuďoch. Ruská vojenská rozviedka vraj chystá ostro otestovať malých špeciálnych pátračov, ktorí si potrebné „znalosti“ osvojili v laboratórnych podmienkach.

Táto nová metóda má výhodu v tom, že hlodavce vyžadujú menšiu starostlivosť než psy. Mínusom celej akcie ja fakt, že žijú podstatne kratšie, takže majú na ich výcvik len niekoľko týždňov.
Ako uviedol pracovník Bedeck – technického tímu, ktorý sa zaoberá pokusmi, prednosťou myší je ich nervová sústava – v menšej miere podliehajú náladovým výkyvom a emóciám. Vďaka tomu sú stabilnejšie a spoľahlivejšie.
Myši sa v rámci výcviku za mesiac dokážu naučiť až 150 pachov, prítomnosť trhaviny sú schopné zaregistrovať už pri množstve niekoľko gramov, zbrane zasa identifikujú podľa pachu pušného prachu alebo mazacieho oleja. Hlodavce pod označením Bio Explorer už testujú na moskovských letiskách.

 

Školák vrhá nože – na svoju matku

Nahnevala vás niekedy mam tak, že ste po nej chceli niečo hodiť? Nožík? Okej, beriem, je to hlúpa otázka, pretože svoju mamu má asi každý rád. Aj malý Edward, ale…
Láska a dôvera medzi mladým Edwardom a jeho matkou musí byť naozaj obrovská. Prečo? Desaťročný školák je vrhač nožov v rodinnom cirkuse, kde namiesto hrania sa s rovesníkmi vrhá nože na odvážnu matku!
-Predtým, ako začal, veľa trénoval. Nože sú naozaj ostré, aby sa zapichli do dreva za mnou, – hovorí jeho matka.
Chlapec svojou Show vystupuje dva krát denne. Matka spomína na začiatky…
-Bolo to naozaj, naozaj desivé, keď som čakala na prvý hod jeho noža. Je však naozaj dobrý a zatiaľ nedošlo k žiadnemu zranenie.
Edward dodáva:
-Ja nie som nervózny, ale myslím, že moja mama trochu je! Keby som sa lepšie naučil hádzať hviezdy a sekery, mohol by sa dokonca zapojiť aj otec!
Chlacove vystúpenie má obrovský úspech. Možno je jednoducho talent, alebo svoju presnú mušku zdedil v génoch – obaja jeho rodičia pochádzajú z cirkusantskej rodiny.

 

Zaseknutý vibrátor v zadku

Niektorí s na sociálnych sieťach chvália novými šatmi, topánkami, výletmi, ale nájdu sa aj taí. ktorí nemajú problém o sebe zverejniť naozaj kuriózne informácie. Napríklad taký Grawy pobavil priateľov svojim príbehom – že si do zadku strčil priateľkin vibrátor a nedokáže ho vytiahnuť von!
-Hádajte, kto má ísť do nemocnice, pretože si strčil vibrátor do zadku a nemôže ho dostať von? Odpoveď – to som ja!
Neskôr pokračoval podrobnými zápismi  tom, ako sa vibrátor dostal dnu a ako nakoniec musel sť do nemocnice. Zlatým klincom však bolo zverejnenie röntgenovej snímky zaseknutého „vtáka“, ktorého museli nakoniec vyberať pod silnou dávkou sedatív.
Mladík s apo dňoch bolestivého liečenia zaprisahal, že si svoj zadok váži a už nič doň nebude strkať – nuž treba  oceniť, že si aj v tejto „ťažkej životnej chvíli“ zachoval zmysel pre humor!

 

Prekvapenie vo väznici – zo zadku zvonil telefón

Väzeň v meste Colombo na Srí Lanke si chcel do cely prepašovať mobil. Odhalili ho, keď mu niekto zavolal – zvonenie sa ozývalo z jeho zadku!
Muž si myslel, že svojim geniálnym plánom všetkým prejde cez rozum a tak si mobil strčil do zadku. Potom však prišla rana pod pás – ke§ ho dozorcovia odprevádzali do cely, telefón s a rozzvonil. Keď vysvitlo, kde je mobil schovaný, alebo lepšie povedané strčený, okamžite ho previezli do nemocnice.
kto mu volal, nie je známe. Nabudúce však bude múdrejší a zvonenie si vypne!

 

Neuveriteľné – ženy denne húlia, vraj aby boli dobrými matkami

V Beverly Hills sa skupina matiek denne stretáva, aby si vymenili rady, či recepty – dôvodom je však niečo iné – spoločne húlia marihuanu!
Tieto ženy nie sú žiadne zúfalé narkomanky, či krkavčie matky. S to poväčšine dobre zabezpečené osoby z dobre situovaných rodín, ktoré tvrdia, že ich „húlienie marišky“  robí lepšími matkami. Svoje konanie obhajujú tým, že drogy a rodičovstvo sa nevylučujú!
Zakladateľkou podivného spolku, ktorý sa volá „Marihuanové mamičky“ je skoro štyridsiatnička menom January.  Mäkkú drogu fajčí až 5 krát denne, pretože vraj zlepšuje jej rodičovské kvalita. O tom, aký príklad dáva svojej dvojročnej dcére, by sa dalo polemizovať.
Stretnutia klubu prebiehajú každý deň. Členky sa stretnú a namiesto popísania čaju skúšajú rôzne odrody trávy. Potom si navzájom porovnávajú svoje dojmy. Občas tiež vypekajú marihuanové koláčiky, šalát alebo mliečne kokteily.
-Bojujeme proti názoru, že trávu používajú iba špinaví feťáci. Sme dôkazom toho, že i človek, ktorý túto látku fajčí, môže byť dobrým rodičom.Okrem toho marihuana pomáha prekonať chronickú bolesť a iné zdravotné problémy, a že kto ju fajčí, nepotrebuje iné lieky od bolesti ani antidepresíva, – dodáva členka spolku Cheryl.

 

To je logika – prsia zaplatili, operáciu nôh malému chlapcovi nie!

Tak to je poriadny škandál, – poviete si, Praktiky anglickej zdravotnej poisťovne sú slušne povedané na prd! Jej pracovníci sa totiž rozhodli, že z peňazí daňových poplatníkov zaplatia modelke zväčšenie pŕs. Pritom chlapcovi, ktorý nutne potreboval operáciu, po ktorej by mohol chodiť dali červenú!
Matka dvojročného Olivera ostala sklamaná, keď jej poisťovňa oznámila odmietnutie uhradenia operácia, vďaka ktorej by jej syn, ktorý prekonal detskú obrnu, mohol znova chodiť. Operáciu síce môže podstúpiť, ale musí si ju uhradiť sám – to by však jeho rodinu zruinovalo!
-Olivera vychovávam sama a nemám žiadne peniaze, – hovorí zúfalá matka. Onedlho sa však matka dozvedela o dievčine menom Josie. Tá vraj nutne potrebuje plastiku pŕs, pretože jej plochý hrudník „ničí život“! Poisťovňa je, čuduj sa svete vyhovela a anglickí daňoví poplatníci financovali implantáty veľkosti 36D. Oliverova matka bola z toho taká zničená a nahnevaná, že sa rozhodla kontaktovať médiá.
-Dievčina argumentovala tým, že je zo svojej plochej hrude stresovaná. Poisťovňa sa zľutovala a poskytla jej 4800 libier (5640€) .
-Je mi z toho systému zle! – čertila sa mladá mamička. Novinári teda začali príbeh rozpitvávať a vyvolali tak vlnu reakcií. keď kontaktovali samotnú Josie, čo si o tom myslí, tá povedala:
-Neveim čo si mám o tom všetkom myslieť. No mne nové prsia zmenili život. teaz s auž nemôžem dočkať, kedy ma nafotia v plavkách a hore bez! Chcem, aby svet videl moje nové ja, chcem peniaze a slávu a moje nové prsia ma k tou privedú…
Či dievčina, mimochodom matka dvoch malých detí, urobí dieru v modelingu, ukáže čas. Malý Oliver sa však vďaka sponzorom, ktorí sa  zmilovali nad jeho osudom, operácie predsa len dočká!

 

Plán ako prestať fajčiť

Vtipný a možno aj účinný spôsob, ako sa odnaučiť fajčiť si zvoli 42 – ročný Ibrahim z Turecka. Aby sa rozlúčil s týmto zlozvykom raz a navždy, zostrojil si drôtenú helmu ako zámok.  Klietka na hlavu pripomína kríženca motocyklovej helmy a klietky pre vtáčiky. I ke§ smiešne vyzerá, Ibrahim tvrdí, že funguje. Vraj si už niekoľko dní nezapálil ani jednu cigaretu. Nosenie klietky má svoje pravidlá – má ju na hlave od rána do večera, keď je smädný, napije sa cez slamku. Keď je čas jedenia, manželka mu klietku odomkne. Aby bývalý fajčiar nepodvádzal, manželka kľúčik starostlivo schová. keď nie je doma, stáva sa strážkyňou kľúča štrnásťročná dcéra.

-Najskôr som chcel v klietka aj spávať, ale je to nepohodlné. Tak sme sa so ženou dohodli, že ma na noc zamkne do našej spálne, aby som neušiel niekam zháňať cigarety alebo abak. Ibrahim má pre svoje správanie  dôvod – jeho otec zomrel na rakovinu pľúc. Prestať fajčiť sa pokúšal už veľa rát, ale keď začnete v 16 rokoch, vyfajčte denne aj dve škatuľka. Jeho rodina ho podporuje a Ibrahim, ako správny obchodník nezaváhal a vyrába ďalšie špeciálne klietky aj pre svojich kamarátov!

Bývalá luxusná prostitútka učí ženy, ako urobiť muža šťastným

Išli by ste k bývalej prostitútke na školenie? Ak máte odvahu a chuť, Rebeca sa vás rada ujme. Má bohaté skúsenosti, ve§ 9 rokov pracovala ako dievča na telefón a počas svojej kariéry   prostitútky sa všeličomu naučila. Okrem toho si zarobila slušné peniaze – jej taxa bola 800 eur na hodinu!
Za celú tú dobu sa vyspala takmer s tisíc mužmi. Po tom, čo svoje remeslo zavesila na klinec, sa rozhodla pomáhať ostatným ženám uchrániť ich vzťahy pred neverou.

-Keď som robila eskort, viec ao polovica mužov bolo ženatých Strávila som roky počúvaním, čo hovoria, prečo ich vzťahy krachujú a prečo spia so šľapkami, alebo inými ženami. Viem lepšie ako ktokoľvek iný, kde ženy robia chybu, -vysvetľuje Rebeca, ktorá naznačuje, že hlavný problém tkvie v nedostatku sexu- Existujú aj ďalšie faktory a dôvody, prečo muži podvádzajú, ale toto je najčastejšia príčina.Jej práca spočíva v analýza vzťahu a sexuálneho života klientky, pri ktorom s a zameriava na otázky ohľadom sexuálneho života. Intímne detaily jej pomáhajú zistiť, aký problém dvojica má. -Muži sú sexuálne bytosti. Na rozdiel od žien dokážu oddeliť  sex od lásky. Mnoho mužov, ktorí si ma volali, stále milovali svoje manželky či priateľky, len si museli splniť potrebu, ktorej sa im doma nedostávalo. Väčšina z nich sa cítila nechcene a odmietnuto, keď im partnerky neposkytli sex, – prezradila Rebeca, ktorá v súčasnosti pracuje na vlastnej knihe. Rebeca hovorí jedno – ženy by sa mali naučiť mužov prestať odmietaním sexu. Ako tvrdí, jej práca pomôže zachrániť mnoho párov, ktoré by sa rozišli kvôli nevere!

 

 

Najčudnejší pár – on je ona a ona je on

Angličan Félix (46) sa narodil ako žena, no v mladosti sa dal preoperovať na muža. Jeho budúca manželka Helen (56) tiež nie je úplná žena – narodila sa ako chlapec a keďže sa v mužskom tele cítila zle, pred nedávnom podstúpila operáciu na zmenu pohlavia. Báznivé? Láske nerozkážeš, – povedali si títo dvaja, ktorí sa naozaj hľadali a svadobné zvony im zaznejú tento rok.

Pre Helen to bude už štvrtá svadby, no prvá v ženskom tele:
-Bola som vydatá už tri krát, ale viem, že teraz je to správne, pretože mám správne pohlavie!

Z predchádzajúcich vzťahov majú spolu 10 detí. I keď ich rodiny pôpodporujú, často sa stretávajú s nechápavými pohľadmi. Do očí bije ich výškový rozdiel – Helen má totiž 170 cm, zatiaľ čo Félix iba 152 cm.

Možno to vyzerá trochu čudné, ale sme normálny pár, muž a žena, čo sa milujú. Máme jeden druhého a to je to jediné, na čom nám záleží.

 

Stalo sa po prvý krát

21. storočie sa často posmešne   pozerá na dávne technické i vedecké výsledky, ale pritom s ačasto zabúda, že teito „zlepšováky“ sa stali akousi základňou budúceho pokroku. Teda všetko je ra po prvý krát a tak sa pozrime, ako to vlastne začínalo:

Prvé sójové potraviny sa objavili v Číne asi pred 4000 rokmi. Onedlho na to sa sója stala jednou z najdôležitejších potravín vo východnej Ázii;

Prvý dáždnik v londýnskych uliciach vyvolal v roku 1730 doslova vlnu protestov. Protestovali fiakristi a drožkári, pretože sa obávali, že dáždnik ich pripraví o prácu. Správn esa domnievali, že ľudia v čase dažďa nebudú odkázaní na ich odvoz. Protesty však nepomohli a dáždnik sa stal hitom po celom svete.

Prvé papierové peniaze boli používané v  Číne už od 8. storočia. Vyrábali s az kôry morušových stromov. Dovtedy bolo oficiálnym platidlom striebro, no peniazmi sa zrýchlil obchod, pretože obchodníci striebro už nemuseli baliť a voziť ho zo sebou.

Prvý verejný striptíz predviedla modelka parížskych maliarov Mona na plese Štyroch umení v roku 1893. Dôvodom bol spor s inou modelkou o tom, ktorá má krajšie telo. Mona boa zatknutá a odsúdená na pokutu 100 frankov za nevhodné chovanie.

Prvá voľba kráľovnej krásy  s a uskutočnila v belgickom kúpeľnom meste Spa v roku 1888. Do súťaže sa prihlásilo 350 uchádzačiek a do finále sa dostalo 21 dievčat. Prvú svetovú súťaž krásy podľa súčasných moderných kritérií usporiadalo v roku 1924 mesto Atlantis-Cihy.

Prvý trojfarebný semafor, ako ho poznáme dnes bol v roku 1918 nainštalovaný v New Yorku. V miestnom denníku sa písalo, že vodiči áut spočiatku na križovatkách zastavovali a pobavene sledovali striedajúce sa farby.

Prvou obeťou automobilovej nehody bola v roku 1896 Angličanka A. Drixolová. Súd dospel k   jednoznačnému záveru, že vinníkom smrti pani Drixolovej je vodič automobilu, pretože sa rútil závratnou rýchlosťou 6 km/hodinu.

Prvú „Nadáciu cnosti“ založil na francúzskej Riviére  v roku 1840 Barthelemy Plancheur. Vyplácal odmenu ženám vo veku 25 rokov, ktré si zachovali morálnu čistotu a panenstvo. Posledná odmena bola vyplatená v roku 1955 a odvtedy sa o túto cenu žiadna žena neprihlásila!

Prvý filmový bozk si dali v roku 1896 May Irwingová a John C. Rice. Filmová pusa trvala krátko, ale vyvolala verejné pobúrenie! Skeptici tvrdili, že sa niečo také hanebné už nikdy opakovať nebude!

Prvý vzdušný súboj sa odohral cez prvú svetovú vojnu, keď sa francúzske lietadlo dostalo do blízkosti nemeckého lietadla. Piloti po sebe strieľali z pištolí.  Ľahko poranený Nemec sa po krátkom súboji vzdal!

 

Šialená matka dáva deťom plesnivé pečivo a špinavú vodu

Istá anglická mamička sa rozhodla posilniť imunitný systém svojich detí trochu netradičným spôsobom – dáva im jesť špinavé a plesnivé jedlo. Pani Diane verí, že robí to najlepšie re ich zdravie! Podľa tejto matky je normálne, ak si jj potomkovia dajú džem s plesňou, alebo pokazené mlieko. Jet tri deti v rámci posilenia imunity musia skonzumovať všetko! Diane uviedla, že ona ako diaťa nikdy nebola chorá:
-Vychovávali ma tec s dedom. Naša kuchyňa bola vždy plná neporiadkov. Aby som sa najedla, vyjedala som z chladničky a veľa potravín bolo po dátum spotreby. Nikdy som však nebola chorá.

Keď si založila vlastnú rodinu, svojim deťom chcela doprať čistý domov. Všade videla baktéria a dlho do noci upratovala. Odrazu sa u najstaršej dcéry objavila dermatitída spôsobená antibakteriálnych prípravkov.
-Vtedy som si uvedomila, že umelá čistota deťom škodí. Rozhodla som sa vybudovať ich imunitný systém tak, aby bol lepšie vybavený pre boj s chorobami, – prezradila Diane. postupne vynechala všetky čistiace prostriedky, až napokon pretsla kontrolovať stravu. Manžel však nesúhlasil, aby ich deti nechávala jesť pokazené potraviny a tak sa manželstvo rozpadli.
-Páčilo sa mi byť vydatá a rozchod bol ťažký, ale cítila som, ako keby mi odpadol kameň zo srdca. Ako manžel odišiel, som začala všetko utierať iba malou handričkou. Jeme plesnivé pečivo a skazené mlieko a nikomu to nevadí. Dôležité je, že sú moje deti zdravé – priznala pokojne Diane, ktorá od svojho životného štýlu neustúpila ani po viacerých varovaniach zo sociálneho úradu!

 

Saudská Arábia má talent: Žiaden tanec, žiadne ženy!

Pozér, pozor, milí diváci! Práve začína najnudnejšia talentová šou na svete! Aj takto by mohli začať moderítori veľkolepého projektu v Saudskj Arábii. Vláda totiž ustúpila nátlaku médií a povolila svetovú súťaž v hľadaní talentu. Režisér a štáb však musia dodržať zvrdé podmienky!

Ak by niekto chcel skúšať šťastie v tejto krajine bohatej na ropu, nebude to mať veru ľahké. S tanečnými kreáciami, čo moderným spevom účastníci neprejdú ani sitom kastingu. Takže ešte raz, môžete mať talent, ale nesmiete spievať modernú hudbu, ani tancovať! Zato dobre pochodíte s recitovaním islamských básní alebo spievaním náboženských piesní. Ešte by ste možno pochodili s nejakými športovými kúskami, ale to je všetko! Žiadne iné disciplíny nie sú prípustné. A ozaj, ženy s aani nemusia unúvať – šou je výhradne pre mužov!

Zhruba tak vyzerá koncept saudskoarabskej verzie šouBuraydah a Git Talent. Bude sa nakrúcať v meste Burajda, podľa neho dotala i meno.

Hlavou nám však vŕta iba jedna otázka – akú sledovanosť si sľubujú organizátori takejto „netradičnej“ súťaže?

 

Predal dom, aby sa  mohol 30-krát oženiť s tou istou ženou

Veľa zaľúbencov s kvôli svadbe zadlží do budúcnosti, predsa je to len jedinečná chvíľa ich života. Jednému anglickému páru jedna svadba nestačila a chcú si ju zopakovať aspoň tridsať krát!

Šialenci sú zamilovaní blázni? Ťažko povedať, ako by sme mohli nazvať Alexa a Lisu, ktorí sa rozhodli svoje „áno“ zopakovať tridsať krát v rôznych krajinách sveta počas troch rokov. Celý tento vrtoch ich vyjde asi na 60 000 eur. Najvtipnejšie na tom bude, že ani jeden obrad nebude legálny!. Dohodli sa, že na konci ich svadobnej cesty sa rozhodnú, kde sa im obrad najviac páčil a tam potom budú mať oficiálny obrad. Tento nápad bol paradoxne výplodom budúceho ženícha Alexa, ktorý kvôli tomu obetoval takmer celý majetok.
-predal som svoju dielňu, kde som opravoval autá, predal som aj dom… – priznáva s úsmevom. Spolu s Lisou uverejnili svoj plán na sociálnej sieti, kde sa im postupne ozvali sponzori, ochotní ich financovať aspoň malou čiastkou. Mladý pár už vyrazil na cestu a svoju medzinárodnú púť začali svadbou v Indii, Čine, juhoafrickej republike a Maroku. Lisa dokonca vymyslela, že jeden svadobný obrad budú absolvovať aj v oblakoch, na palube lietadla. Takže, svadba 30-krát? Tomu sa povie romantika!

 

Ďalšie šialené Guinnesove rekordy

Ľudia sa snažia zapísať do tejto knihy naozaj všemožnými spôsobmi, no len niektorí to dokážu a z nich len zopár stojí za zmienku!

Egypťan žijúci v USA Mustafa Izmail sa dostal do Guinnesovej knihy rekordov ako človek s najväčšímo bicepsami na svete, obvod neuveriteľných 78 centimetrov. Popri tom obvod najlepších kulturistov je zhruba o 20 centimetrov menší! Mustafa tvrdí, že ich má vďaka tvrdému, desaťročnému cvičeniu. Taktiež priznal, že svaly sa mu tvoria aj niekoľkými skonzumovanými kilami mäsa denne a množstvu proteinových nápojov.  Zapisovateľom rekordu je asi jedno, či sú jeho svaly skutočné, alebo má ruky napichané „čarovnými injekciami“, zápis dostal a teraz hrdo pózuje svetovým médiám.

-Boj s prírodou som vyhrala, – aj toto si môže povedať bývalá učiteľka telesnej výchovy  86-ročná Nemka Johanna Quaas, ktorá sa stala najstaršou gymnastkou na svete.  Vo svojom vysokom veku dokáže robiť nároční gymnastické cvičenia! Dokonca sa občas zúčastňuje nejakej gymnastickej súťaže, kde vďaka svojej kondičke získava nielen búrlivé ovácie divákov. Uznávame, tento zápis je zaslúžený!

Z médií sa často dozvedáme o najtučnejších ľuďoch sveta, ale ako sú na tom aktívni športovci? Ak máte športovca zakódovaného ako štíhleho vyšportovaného človeka, anglická zápisníčka sumo Sharan Alexander vás vyvedie z omylu. Pri svojej váhe 203 kilogramov sa stala najťažšou športovkyňou na svete. Áno, sama priznáva, aby si udržala správnu líniu, denne sa stravuje vo fastfoodoch!

 

Zvieratá musia byť v aute pripútané

Toto čudné nariadenie prišlo, ako inak, z Ameriky! My sme si už zvykli, že deti bez pripútania nesmú cestovať, ale zvieratá…? Veru áno, takýto čudesný zákon musia dodržiavať majitelia zvierat v New Jersey, inak im hrozí vysoká pokuta. Ak cestuje váš miláčik bez bezpečnostného pásu, môže dostať pokutu až 1000 dolárov. Podľa miestnych úradov bude táto vysoká pokuta vymáhaná iba vo výnimočných prípadoch – napríklad pri prevoze domáceho zvieraťa na korbe nákladného auta. Ak by šlo o zviera, ktoré neznesie pás, majitelia ho môžu prevážať v klietke, ktorú umiestnia na sedadlo.

Takže, Dunčo, daj si pás, vyrážame na výlet!

 

Neobyčajné veľkonočné prípady

Bujaré veľkonočné sviatky zamestnávajú pracovníkov poisťovne:

Čisto ženská záležitosť: hovorkyňa jeden poisťovne priznala, že sa v minulosti stretli s prípadmi, ako je zlomenina rebier, či členku, keď sa snažili polievači dostať ženu do vane, alebo aj s vyvrtnutia nôh pri úteku. V ich kartotékach sa objavili aj pár prípadov popálenín, ktoré si ženy privodili pri varení vajíčok.

Keď voda nepoleje to, čo má: Dôkazom toho, že voda je živel, je kuriózna poistná udalosť – pri naháňaní dievčat v obývačke vedro vody namiesto utekajúcich dievčat zasiahlo plazmový televízor, – podľa servisného posudku vyšla oprava asi 300eur. V druhej poisťovni sa stretli s prípadom, ke§ si deti napúšťali do fliaš vodu, nezastavili kohútik a po návrate z polievačky čakal rodinu vytopený byt.

Alkohol šibača premohol:  Veľkonočné kuriozity veľa krát vyčaria na tvárach zamestnancov úsmev. Spomínajú si na klienta, ktorý sa na šibačku vybral autom, no domov prišiel po svojich. Na druhý deň si nič nepamätal. keď pred domom nenašiel auto, nahlásil polícii a následne aj poisťovni krádež auta. Po týždni mu jedna známa rozhorčene volala, nech si konečne príde po auto, lebo jej blokuje výjazd z garáže!

 

Odmietol predať dom, teraz býva na diaľnici

V Číne je možné všetko. Svoje o tom vie aj starší pán  Luo Bao Gan, ktorý si pred rokmi kúpil veľký dom. Celé roky v ňom pokojne býval až do chvíle, než inžinieri navrhli novú cestu, ktorá mal viesť priamo bez dom. Plán bol jednoduchý – dom zbúrať a ľudí presťahovať.  Lenže odstupné bolo také nízke, že by si nemohli kúpiť iný dom a preto odmietli svoj dom predať. Mesto ich tam, čuduj sa svete, nechalo bývať. o pár dní však stavba začala a čínski stavitelia spravili niečo, nad čím zastane rozum. Celý dom obkolesili asfaltovou pokrývkou. Ale to tiaž pána Lua neodradilo, stále čaká, že mu ponúknu adekvátnu sumu za byt a potom že sa vysťahuje. Cestári zase dúfajú, že odíde sám.Vďaka tvrdohlavému majiteľovi navrhli inžinieri raritu, na ktorú sa chodia pozerať nielen ľudia z okolia, ale aj médiá z celého sveta.. Pán Luo má aspoň príjazd k domu zo všetkých strán.

Revolučná informácia – baktéria, ktorá dokáže vyrábať ropu!

Jedna americká firma tvrdí, že vyvinula baktériu, ktorá môže nahradiť ropu pri výrobe palív. Na výrobu benzínu potrebuje priestor, svetlo, vodu a oxid uhličitý. Že by ďalšia fáma?

Doteraz neznáma firma si najskôr zaregistrovala patent na vlastnú geneticky prispôsobenú baktériu a potom pustila do sveta informáciu, v ktorej tvrdí, že môže spôsobiť skutočnú revolúciu na trhu palív a tým pádom zmeniť chod celého  sveta. Správa šokovala skoro všetkých, pretože ao vieme, svet je závislý na rope. Firma tvrdi, že geneticky prispôsobená  črevná baktéria je schopná produkovať akékoľvek druhy ropných palív dva až tri krát lacnejšie, než je súčasná cena ropy. Podľa ich výpočtov sa dá získať 56 000 litrov nafty ročne z jedného akru pôdy.

Firma Joule Unlimited tvrdí, že celý zázrak spočíva na umelej fotosyntéze. produktom tohto procesu sú pohonné hmoty na požiadanie – benzín, nafta alebo kerozín. Ak by to bola pravda, vďaka tomu by bol na svete v podstate neobmedzený zdroj paliva. Čo je ešte lepšie, na rozdiel od biopalív, k produkcii pohonných hmôt pomocou Ecoil nie sú potrebné obrovské polia kukurice, trstiny alebo rias. Z jedného pozemku s rozlohou 63×63 metrov, sadá získať takmer 8 000 litrov etanolu za rok.

Svetoví politici už teraz tvrdia, že ak sa overí pravdivosť informácie, nová technológia od základu zmení pravidlá hry – v podstate všetky krajiny by prestali byť  závislé od ropy, čo by znamenalo rozoženie ekonomických a politických síl vo svete.

 

Srdce operovali nesprávnej pacientke

Ľudia čakajú mesiace na nové srdce, no Joanna Morrisová ho dostala hneď – lenže ho nepotrebovala. 67-ročná žena podstúpila röntgenové vyšetrenie  žil a tepien. Potom bola odvezená do svojej izby, avšak na iné poschodie. Zmena izby zapríčinila  neuveriteľný omyl – vzali ju na sálu na operáciu srdca. Pacientka bola na sále vyše hodiny, lekári urobili rez do oblasti srdca, prepichli hlavnú tepnu a začali pracovať. Proces v ktorom hrozilo vykrvácanie, infekcia i infarkt. &potom zrazu dobehol na sálu lekár, ktorý zvolal:
-Čo robíte s mojou pacientkou? Veď ona má zdravé srdce!
Kardiológ pozrel na graf a hneď zistil, že urobili veľkú chybu a operácia bola okamžite prerušená. Našťastie všetko dobre dopadlo a žena sa z operácie, pri ktorej skoro dostala  nové srdce, sa spamätala!

 

Japonské ženy si obľúbili plienky – sú nielen praktické. ale aj sexi !

Krajinu vychádzajúceho slnka zasiahol ďalší šialený módny výstrelok – sexi zadok ukrytý v plienkach! Fetišizmus, šialenstvo, nová móda? V Japonsku rozdiely medzi týmito kategóriami akoby ani neboli. Jeden z dôvodov tejto novej módy môže byť ak praktickosť – Japonci sú povestní nadšením pre prácu a vyťaženie. Kvôli pracovnému výkonu doku obetovať zdravie, lásku a teraz aj telesné potreby. Mladé Japonky prišli so zlepšením, ako byť ešte výkonnejšie v rámci pracovného procesu a miesto pauzičiek na toalete začali využívať plienku. Ako prvé začali tento prototyp používať operátorky na telefóne, takže Japonci telefonujú s operátorkami aj v čase, keď vykonávajú potrebu. No keďže sme v Japonsku, ktoré je okrem pracovitosti známe aj svojou zvrátenosťou, plienka sa stala novodobým sex symbolom! Áno, mužská časť obyvateľstva je mierne „pedofilná“ a v pornofilmoch sa miesto starších silikónových krások premávajú mladučké slečinky v školskej rovnošate. Z toho sa dá predpokladať, že dospelé baby v plienkach predstavujú pre mužov skutočnú rozkoš. Nuž predkladáme, že u nás by sa tento zlepšovák v rámci erotickej predlohy neujal, skôr by ho mali fasovať štamgasti v krčmách – vďaka japonskej vysoko nasiakavej plienke by dokázali za večer stiahnuť niekoľko pív bez toho, aby museli opustiť vyhriatu stoličku…

 

Neuveriteľný lekársky omyl – zašitý suvenír

V júni 2000 bol 49-ročný Donald Church prijatý do nemocnice vo Washingtone s nádorom v bruchu. Keď odišiel nádor bol preč, ale namiesto neho sa tam nachádzal neuveriteľný suvenír – kovová tyčka. Doktori
napokon priznali, že „nechtiac“ zanechali v mužovom bruchu retraktor, čo je lekársky nástroj. Táto nehoda však nebola prvá. V nemocnici podobnú chybu urobili už celkov štyri krát. Chirurgovia nástroj odstránili krátko po jeho objavení, takže Churchovi sa neobjavili žiadne komplikácie. Nemocnica sa s ním vyrovnala mimosúdne odškodným vo výške 97 000 dolárov!

 

Z vyžuvaných žuvačiek atrakcia mesta

Pri prechádzaní jednej ulice v meste Seattle v USA sa určite nedá prehliadnuť zvláštna omietka okolitých domov, ktorá je – zo žuvačiek. Áno, z rôznofarebných vyžuvaných žuvačiek. každý človek prechádzajúci okolo sa  chce podieľať na tomto fenoméne a prilepí tam svoju žuvačku. Vďaka tomu je to jedna z najbizarnejších atrakcií mesta. Nie je to však žiadna novinka. História tohto múra, nachádzajúceho sa v meste Post Alley  nachádza až od roku 1990. Nahnevaní ľudia, ktorí musel čakať dlhú dobu na lístky do kina, začali lepiť žuvačky na múr. Zo začiatku to bolo iba zo zábavy na držanie mincí, no časom tradícia mincí zmizla a žuvačky zostali. Pracovníci divadla sa dokonca snažili o vyčistenie múru, no neúspešne. Napokon rezignovali a od roku 1999 sa táto „gumová stena“ stala oficiálnou atrakciou mesta. Nalepenú sú na nej tisícky žuvačiek rôznych tvarov a farieb. Každým rokom sa stva stena umeleckejšia – nájdete na nej množstvo symbolov vytvorených zo žuvačiek, ako je napríklad srdce, kríž, či iniciály…

 

Šálka kávy donútila lietadlo núdzovo pristáť

Verili by ste, že šálka kávy donútila lietadlo núdzovo pristáť? Veru, všetko je možné! Svoje by o tom vedel povedať pilot lietadla smerujúceho z Chicaga do Frakfurtu. Stačil jeden neopatrný pohyb a obrovský kolos sa vymkol spod kontroly. Dôvod –  málo paliva, či nebodaj teroristi? Ani jedno, ani druhé, na vine bola šálka kávy. Pilot totiž zle chytil šálku, tá sa mu vyšmykla a káva  sa rozliala na prístroje. V riadení nastal skrat a stroj okamžite vyslal do riadiacej veže viaceré núdzové signály vrátane správa o tom, že lietadlo sa stalo obeťou únoscov! V riadiacej veži a na palube lietadla nastal zmätok. Pilot musel ihne§ nasmerovať lietadlo smerom k zemi a po pár minútkach lietadlo s 255 cestujúcimi pasažiermi núdzovo pristálo v Toronte. Po niekoľkých hodinách vypočúvania a preverovania situácie spoločnosť poskytla unaveným pasažierom náhradný stroj, s ktorým s auž bezpečne dopravili do Frankfurtu. Médiá neuvádzajú, či neopatrný pilot bude nejako potrestaný a taktiež sa doteraz nepodarilo objasniť, o akú značku káva išlo!

Chirurg odstránil nesprávnu nohu

Tento prípad je pravdepodobne jeden z tých, ktoré otriasli svetom medicíny – žiaľ negatívne: V nemocnici mesta Tampa na Floride chirurg počas amputácie omylom odstránil nesprávnu nohu pacienta. Lekársky tím si uvedomil svoju chybu už uprostred operácie, avšak už bolo príliš neskoro. Hlavný chirurg musel za svoju chybu tvrdo zaplatiť – na niekoľko mesiacov mu odňali licenciu a bol pokutovaný sumou 10 000 dolárov. Samotná nemocnica zaplatí a mužovi odškodné  900 000 dolárov.

 

 Zrod nafukovacej lásky

Aký je zrod bábiky pre dospelých? Nakukneme za dvere továrne, kde populárne partnerky osamelých mužov (aj žien) vyrábajú. Romantickí snilkovia by za takejto návštevy ostali v šok, aký možno prirovnať azda len k tomu, keď muž uvidí po prvý krát svoju frajerku nenamaľovanú. Kým sa z bábiky stane výstavný kúsok, pripravený mužovi splniť všetky erotické sny, je to len kus neosobnej gumovej hmoty. Tá postupne naberá ľudskejšie kontúry a ke§ je aj posledná mihalnica na svojom mieste,”ženy” môžu vraziť na export. Najstaršia sex bábika bola vyrobená na objednávku zroneného staršieho podnikateľa, ktorý tragicky prišiel o svoju lásku, preto si nechal zostrojiť jej vernú kópiu. Bábiku, pardon, novú partnerku vyrobili z vyše 18 000 eur.  Bábiky sú však aj praktické. Uplatnenie pre sexbombu našla aj čínska dôchodkyňa, ktorá mal plné zuby nedisciplinovaných vodičov. Keďže červená na križovatke ich nedokázala na križovatke zastaviť, starká vzala rozum do hrsti, priviazala ku stromu sex bábiku v negližé  a zabodovala, vodiči okamžite spomaliť.Podnikavá žena zredukovala počet dopravných nehôd spôsobom, že miestna polícia len hlavou krútila. Vedeli ste, že sex bábika je vlastne dielom nacistov? Nebyť druhej svetovej vojny, možno by sme sa  tejto hračky v podobe, ako ju dnes poznáme, ani nedočkali! Má dokonalé miery, žiadne vrásky, je skvelá poslucháčka, neťahá z vás peniaze a nikdy ju nebolí hlava. To je Anča, ktorej už pomaly ťahá na sedemdesiatku.Ako sa zrodila jedna z najpopulárnejších hrčiak na svete? Odpoveď dala vojna. Nacisti popri vyvíjaní nových zbraní a monštruóznych lekárskych experimentoch, sa v štyridsiatych rokoch minulého storočia zaoberali náhradou lásky. projekt “Prvá vyrobená dáma” sa volal Borghild. Vo svete zúrili boje, keď Wermachtom najatí odborníci kreslili prvé skice sexuálnej hračky. Bábiku vyvinuli na naliehanie Himmlera, ktorého trápili vysoké staty  nemeckých vojakov, nakazených pohlavne prenosnými chorobami od francúzskych prostitútok – no najhoršie bolo že a z týchto podmienok rodili neárijské deti. Plán bol jasný, nájsť spôsob ako ukojiť sexuálne pudy vojakov nejakým hygienickým  spôsobom, aby nemali potrebu utekať k miestnym prostitútkam. Vedci tedy vypracovali štandard, aké museli nafukovacie panny spĺňať. Boli tri: povrch bábiky podobný koži,realistické telo a sexuálne otvory, čo najviac podobné prirodzeným. Borghild, prvá nafukovacia panna na svete, sa zrodila v Drážďanskom múzeu hygieny v roku 1941 pod dohľadom vedúceho projektu, Franza Tschakrta. No  úsilie, ktoré do projektu Nemci vložili, nakoniec skončilo v ruinách. Všetko bolo zničené pri náletoch spojeneckých lietadiel na Drážďany v roku 1945.

 

Vedci varujú – tuční ľudia sú hlúpejší!

Obezitou sa zaoberajú výskumníci už roky a niekedy prinesú nové, šokujce fakty. Najnovšie veci z Carnegie Mello Univerzity tvrdia, že čím tučnejší človk, tým hlúpejší! Vysvetlenie je jednoduché – mozog obéznych ľudí pracuje pomalšie a menej efektívne, ako mozog človeka s primeranou báhou.

Svoje tvrdenie overili vedci na experimentoch s obéznymi dobrovoľníkmi, ktorí potvrdili, že nadváha škodí nielen kĺbom a srdcu, ale aj mozgu. Ľudia s nadváhou vraj musia  vynaložiť oveľa viac úsilia na vykonanie úloh spojených so zapojenám mozgovývh buniek, ako štíhi ľudia. Kolísanie cukru a hormónov nútia mozgové prepojenia pracovať nedokonao, čo môže vpývať na zlú pamäť a rozhodovanie.

Obezita ovlyvňuje aj komunikačný systém mozgu. Somaľuje proces prenášania informácií do potrebných častí. Podľa výskumov nadváha uberá muom na testosteróne. Šdia uvdza, že obézni tínedžeri majú o 50% nižšiu hladinu  testosterónu – znížená úroveň tohto hormónu ovplyvňuje aj hormóny a sexuálne udy. Okrem toho ochabuje svalstvo a spôsobuje rast mužských pŕs.

A nakoniec to najhoršie. Nadváha zvyšuje riziko depresie až o 55%. Nesatčí? Ak s anadváhy nezbavíte ani do stredného veku, hrozí vám v starobe demencia. Tak čo, dáte si dnes na obed šalát, či vyprážaný syr???

 

Surfujúca koza Goatee

V slnečnej Kalifornii vidieť surfovať opáleného krásavca nie je nič neobvyklé. Všetky ženy na pláži majú však nového miláčika – kozičku Goatee. Toto stvorenie totiž miluje vlny rovnako ako jej dvojnohý majiteľ.

Dvojročnú kozu si pôvodne jaj majiteľ McFregor kúpil ako ekologickú kosačku – mala celé dni kynožiť burinu z dvora. Časom si ju však obľúbil a začal ju brávať na prechádzky po pláži a stala sa postupne jeho maznáčik

-Raz som oslavoval na plíži narodeniny. Celá partia sme surfovali a koička len smutne pozerala z brehu. A tak som jej navliekol žltú vestu, postavil sim ju na dosku a výsledok? Počínala si takmer dokonale. Udržala balans a zvládla niekoľko vĺn! – pýči s ahrdý majiteľ.

Odvtedy kozička každé ráno vykynoží trochu buriny a ostatok dňa surfuje. McGregor natočil aj niekoško vídeí a zavesil ich na web. Surfujúca kozička Goatee sa stala hviezdou intrenetu!

 

Šokujúce názvy českých dediniek

Treba priznať, že niektoré názvy českých dediniek naozaj stoja za to. Napríklad taká Šukačka, alebo Sračkov. Na Onom Svete žijú dve rodiny, v Šukačke jedna. Ktorým smerom by ste sa vydali. Pravda je, že obe dedinky patria pod obec Čachrov a sú od seba vzdialené asi tri kilometre. Na Onom Svete nájdeme niekoľko polorozpadnutých domov, v súčasnosti tu žijú iba dve  rodiny. medzi nimi aj Martin Hess, ktorý sa v dedinka narodil:

-Som hrdý rodák,  za názov našej dedinky sa nehanbím. To viete, keď som už niekde povedal, odkiaľ som, tak sa ozval výbuch smiechu a nikto mi neveril. Alebo v práci. ke§ som si vypisoval lístok na dovolenku a do kolonky, kde ju budem tráviť, napísal Onen Svet, tak sa ma všetci pýtali, či som sa nezbláznil, že chcem spáchať samovraždu!

Netradičný názov, teda Onen svet, údajne vznikol tak, že mali šibenicu a popravovali ľudí. Ale poďme  ďalej. Po poľnej ceste sa ľahko presunieme do Šukačky. Tu pre zmenu žije iba jedna rodina:

-Máme malé hospodárstvo, skoro 500 oviec. takže práce je tu pre všetkých dosť. -hovorí hlava rodiny, ktorej patria v Šujačke všetky pozemky. Ke§ som si na ne vzal pôžičku, skoro 6 miliónov, manželka sa kvôli tomu chcela so mnou rozviesť.. Nakoniec sa to ale vyplatilo!

-Šukačku by za nič na svete nevymenil (veď kto by  aj?) – Mne ten názov nevadí. Aj deti si naň zvykli. Nič prememovávať nebudem, – prehlási rezolútne hospodár. – Iba v zime, keď napadne kopa snehu, je to ťažké. Cestu si musíme prehrabávať sami. Pred pár rokmi boli také záveje, že nám to trvalo celé dvy týždne. Inak je tu krásne!

No to nie je všetko, dedín s neveselým názvom je viac. Ešte pred niekoľkými desiatkami rokov existovali v Čechách obce s dosť pikantnými  názvami – Kokot, Kozinec, Hovnov, Stádo,  Mrdákov, Sračkov či Pičov. Väčšina z nich si názov zmenila. paradoxne, nikde sa ale nové maná neuchytili, čo je napríklad Malé Lipy, ktorá ešte aj na konci 19. storočia mala názov Sračkov. Ľudia nový názov skrátka neprijali. Mrdákov premenovali na Mrákov. Osada Kokot na Rokycansku už neexistuje, ale v jej okolí sa dodnes nachádza Kokotský Les, či Kokotský rybník.

Našťastie existujú aj veselé názvy, napríklad Nebeská Rybná, Brada – Rybníček, Holovousy, Kozojedry, Kozodírky, Mrkvojedy, Holohlavy, Maslojedy, Mliekosrby, Mokrovousy, Pleš, Držkov, Rozjoš, či Všechlapy!

 

Slon a jeho chobot

Každý vie, že slon má chobot.Najzložitejší svalový orgán v celej zvieracej ríši nemá ani jednu kosť, zato však má viav ako 40 000 svalových vlákien, ktoré dokopy vážia viac ako 100 kilogramov. Ale na čo všetko taký chobot slúži?

Na zábavu – chobot ako sprcha
K jazierku vo vyprahnutej africkej savane chodia všetky zvieratá piť. Najväčším frajerom je tu bezpochyby slon. Len čo sa k nemu zvieratá priblížia, nasaje plný chobot vody a veselá polievačka sa začína. Najviac sa to páči zebrám, ktoré k nemu do „sprchy“ chodia aj niekoľko krát za sebou.

Na oňuchávanie a dvorenie
Keď sa stretnú dva slony, priložia si chobot k ušiam a ovoniavajú sa. Chobot je im totiž nosom. Slon, ktorý dvorí samici, ju ním nežne hladí. Keď sa po dlhšom čase stretne niekoľko sloních rodín, radostne sa vítajú. Mávajú pritom ušami, trúbia a objímajú sa.

Na prijímanie potravy
V dospelosti musí slon za deň skonzumovať až 230 kilogramov trávy, lístia a vetiev, preto sú stále v pohybe a na spánok im zostávajú iba štyri hodiny. Všetka potrava, ktorú zožerie, sa do papule dostane vďaka chobotu. Keby ho nemal, nedokázal by žrať. Takisto cez neho nasáva tekutiny. denne si chobotom naberie 130 až 190 litrov.

Miesto rúk
Keď chce slon niečo zdvihnúť alebo premiestniť, jednoducho to chobotom objíme a presunie. Ale chobotom dokáže oveľa viac – napríklad maľovať. Samozrejme, že nie je reč o divokých slonoch ale o slonoch žijúcich v zajatí, ktorí si takýmto spôsobom zarábajú na živobytie. ich tréneri im postupne podávajú ku chobotu štetce namočené vo farbe a naučený slon nimi kreslí rôzne obrazce. Miesto plátna je väčšinou nataihnuté tričko, ktoré si potom turisti môžu spolu s kresbou kúpiť.

 

 Odtrhnutú ruku hodil do smetiaka

Aby ututlali pracovný úraz, šéf firmy v Španielsku dal odhodiť odtrhnutú ruku svojho zamestnanca do koša.

Veru, nešťastie  sa stane rýchlo. O tom by vedel rozprávať jeden Bolívijčan Vbehla mu ľavá ruka do stroja v pekárni v meste Gandia. Výkonné zariadenie však pracovalo ďalej a odtrhlo mu ju až po lakeť. Šéf mladého pracovníka Francesa ho nechal odviezť do nemocnice. Povedal mu však, že nesmie prezradiť, kde sa nehoda udiala. Dôvod bol jednoduchý – majiteľ rodinného podniku sa obával problémov s úradmi, pretože Bolívijčan pracoval načierno. Potom hodil ruku do koša a miesto činu spolu s manželkou vyčistili.

Nemocnica sa však obrátila na políciu, pretože pacient nemal poistenie. Muž najskôr klamal, no nakoniec pravdivo opísal, ako sa nešťastie stalo.

Policajti okamžite sa vybrali do pekárne, kde hľadali odtrhnutú ruku a aj ju našli, ale v odpadkovom koši. Lekári len smutne konštatovali, že ruka je v zlom stave, že ju už nemožno prišiť

 

Lahôdka na trhu – kakoburger

Japonský vedec vyrobil chutné burgery z ľudských výkalov!

Potravinová kríza prispela k jedinečnému vynálezu – jedlo vyrobené z ľudských exkrementov. Logicky je možné si myslieť, že táto „lahôdka“ je páchnuca zmes, no to je omyl! Dnešné technológie a vedecké postupy sú totiž už dokonalé. Aj japonský vedec Iitsiuky Ikeda využil najnovšie postupy a svojim vynálezom doslova šokoval svetové médiá!

Američania vtipne nazvali tento projekt jedla budúcnosti „kakoburger“. vedec v ňom použil bielkoviny, chemicky „vytiahnuté“  z ľudských exkrementov, pridal trošku sóje a omáčky na steaky a na svete bola“ neopakovateľná“ pochúťka.

Za celým projektom stojí idea nasýtiť najchudobnejšie časti sveta, ale i možnosť recyklácie ľudských exkrementov. Podľa neho majú kakoburgery s ľudskými výkalmi spoločné len bielkoviny z nich extrahované, Síce dnes stojí táto novinka desať až dvadsať krát viac než ozajstné mleté mäso, pri zvýšení dopytu by sa mohla cena vyrovnať.

Vedec je z „kakoburgerov“ nadšený, i ker§ priznáva, že niektorí ľudia by mohli mať psychologický blok zjesť jeho nový produkt. Omyl, podľa nás každý človek má tento blok A ešte jedna vec – kde berie materiál? Žeby na verejnom WC?!

 

Šokujúca správa – o osemnásť rokov budeme potrebovať ďalšiu planétu

Svetový fond na ochranu prírody prišiel so šokujúcou informáciou – ak budeme pokračovať v našom životnom štýle, budeme v roku 2030 na pokrytie našich potrieb dve Zeme! Vysvetlenie je jednoduché – ľudstvo totiž žije nad svoje prírodné pomery. Aké sú teda najväčšie problémy našej planéty?

Problém ľudí…
Jedným z najväčších problémov našej planéty je nekontrolovateľný nárast počtu obyvateľov. Hoci je nás  v súčasnosti približne sedem miliárd, ž v roku 2050 pribudnú ďalšie dve miliardy, predovšetkým v Ázii a Afrike. A stravy bude jednoducho málo…

Problém oceánov a morí…
Situácia donúti ľudí, aby sa v moriach lovilo viac, ako povoľujú limity. Obzvlášť sa to týka tresiek a tuniakov. Situácia je zlá predovšetkým v tropických oblastiach, kde sa zmenšila zvieracia populácia od roku 1970 o šesťdesiat percent. V moriach za posledných štyridsať rokov ubudla viac ako pätina rýb a rybolov stále narastá.

Problém lesov…
Každú minútu zmiznú zo zemského povrchu lesy vo veľkosti 35 futbalových ihrísk. Len v Ázii zmizlo za posledných tridsať rokov 70% lesov. Medzi rokmi 2000 a 2010 ubudlo na zemi trinásť miliárd hektárov lesov. Ubúdanie lesov pritom mení celý ekosystém aj atmosféru.

Problém zvieracej ríše…
Dobrou správou je, že v strednej Európe sa stav živočíchov od sedemdesiatych rokov zlepšil. Svoju úlohu zohrali opatrenia na ochranu prírody, takže napríklad populácia vydry riečnej sa mohla opäť rozrásť. Zlou správou je, že v tropických oblastiach došlo k poklesu zvieracej populácie o 60%. Napríklad v Ázii klesol počet tigrov žijúcich vo voľnej prírode zo sto tisíc na súčasných tri tisíc päťsto.

Problém atmosféry…
Globálne otepľovanie a s ním spojené klimatické zmeny sú stále dramatickejšie. Zvyšovanie teploty vedie ku vzniku púští, topeniu ľadovcov a zvýšeniu hladiny morí. Do konca storočia vedci rátajú so zvýšením morských hladín o jeden meter. Ďalším problémom je neustály nárast počtu áut v krajinách ako India a Čína, čo vedie k zväčšovaniu množstva skleníkových plynov v atmosfére. naopak dobrou správou je, že vďaka zákazu používania freónov sa ozónová vrstva opäť obnovuje.

Nakoniec potešiteľná informácia pre nás:
Netreba sa báť, priatelia, toho sa my už nedožijeme!

 

Ak príde koniec sveta, môžete ho prečkať luxusne!

V supermodernom bunkri nájdete bazén, kino i knižnicu.

Hlboko v kansaskej prérii sa totiž nachádza miesto, ktoré odolá všetkým pohromám – od ekonomického kolapsu, solárnych erupcií, cez teroristické útoky až po hrozivé pandémie.

Štyria investori dali dokopy sedem miliónov dolárov na stavbu opevnenia, do ktorého sa uchýlia, až nastane koniec sveta. developer Larry Hall ponúka „archu“ zastrašovaním – tvrdí, že slnečná erupcia by v skorej budúcnosti mohla zničiť energetické siete a vyvolať tak nepredstaviteľný chaos. Nehovoriac o zmutovaých chorobách, ktoré postupne vykynožia ľudstvo.

Ale predstavme si samotný kolos – ide už o hotoví stavby, ktoré v období studenej vojny slúžili ako nukleárne sídla. Dnes ich Hall prerába na obytné priestory, v ktorých by mal byť človek schopný prečkať to najhoršie. Obydlie sa ťahá do hĺbky 53 metrov a betónové steny hrubé takmer tri metre odolajú i jadrovému výbuchu či zemetraseniu.

Sedem zo štrnástich poschodí bude na predaj – každá za dva milióny dolárov, dá sa kúpiť aj pol poschodia je jeden milión.

Obyvatelia tohto luxusného útočiska sa čakaním na lepší svet veru nudiť nemusia – majú k dispozícii kino, bazén,, knižnicu a v prípade núdze možno vo voľných priestoroch zriadiť školu i ošetrovňu. O zásoby vody sa postarajú obrie podzemné tankery, ktoré sa budú filtrovať cez uhlík a piesok. Objekt má čerpať energiu u obnoviteľných zdrojov a generátorov.

 

 Inteligentné zvieratá

Verný labrador Axel
Axelov majiteľ sa živí pokrývaním striech. A ke§že je labrador Axel naozaj verný pes, za svojim pánom lezie aj na strechu, teda – Richard si Axela na strechu musí vyniesť. okoloidúci tak zažívajú šok, ke§ na nich z výška sem tam zabreše pes. Richard s úsmevom tvrdí, že Axel má jeho prácu rád.

-Vydrží na mňa pozerať celý deň! Keď je hore, tak si sadne alebo ľahne a pozoruje ma pri práci. niekedy si dá prechádzku. Ešte ani raz nespadol a podľa všetkého sa výšok nebojí.

Axel s apo prvý raz na strechu dostal, ke§ mal sedem týždňov. Odvtedy nevynechal ani jeden deň. Na strechu už dokáže po rebríku vyliezť sám. Dole ho však musí zniesť jeho majiteľ. Dokonca mu nevadí ani dážď§, či prudké slnko – v takých prípadoch trpezlivo a verne čaká, kým to prvý vzdá Richard a zavelí na odchod…

Šimpanz zálesák
Zbiera drevo, zapáli si oheň a ešte si aj uvarí. To pozeráte, čo? Treba priznať, že je šikovnejší ako polovica chlapov. Šimpanz Kanzi si sám ukáže pripraviť pečené hody v lone prírody.

Nielenže si vie pozbierať suché konáre, zvládne ich aj starostlivo nalámať a poukladať na kopu. Potom už len škrtne zápalkou a táborák je na svete. Ke§ si je istý, že oheň mu nezhasne, začne jedlo opekať. Počas pečenia jedlo ochutnáva, ak treba, ešte dopečie. Pravda je taká, že všetky jeho kúsky ho naučili jeho ľudskí rodičia, ktorí ho vychovávali tak, aby sa mohol vrátiť do voľnej prírody. Nuž, ale asi nerátali, že si výdobytky modernej doby ako napríklad panvicu Kanzi zoberie so sebou

Sexujúci hmyz – vystrájajú prasaciny!
Napadlo vás niekedy, ako hmyz vlastne spí? Teda nemyslíme spánok, ale no, veď viete čo…

Vedci nazreli do spania chrobákov, lienom a kobyliek, ale nestačili sa diviť . Nenápadné zvieratká stvárajú divočiny, ako na nejakej party.
-Nespia, sexujú a oddávajú sa vášni ako ľudia. Nie je to len obyčajné množenie o udržanie druhu. Je to hotové erotické hemženie! – priznal jeden z vedcov.

Najväčším šokom bolo poznanie, že si samička viacerých druhov vyberajú, s kým otehotnejú. Ale kým si samička vyberie toho pravého, vyskúša veľa partnerov. Popritom sa s každým oddáva slasti. Sex si užívajú naplno, svoje erotické body majú hlavne v nožičkách. Ke§ sexuálny partner samičku ovinie, ona cíti rozkoš celým telom. Hotová romantika!

Najväčšia „šľapka“ vo svete hmyzu je mucha mäsiarka, ktorá bez okolkov vystrieda aj dvesto samcov. No pozor, aj ona má svoju hrdosť a väčšinou si vyberá galantných milencov, ktorí jej pred aktom prinesú darček – napríklad malú mršinu!

 

Čo ešte nevymyslia – lietajúca fritéza

Je to lietadlo s pohonom motorov na kuchynský olej. Aerolinky KLM si dlho lámali hlavu, kým vyvinuli palivo, ktoré sa skladá hlavne z použitého kuchynského oleja, prevareného na biopalivo. Palivo bolo úspešne vyskúšané na trase Paríž – Amsterdam.

Šéf spoločnosti Camiel Eurlings  zdôrazňuje, že palivo nevyžaduje úpravu na motoroch lietadla, teda nie je finančne náročné. Použitý kuchynský olej sa rozhodli použiť vraj preto, že sa to v súčasnej dobe javí ako najjednoduchšie a najekonomickejšie riešenie. Nuž, kto šetrí, má za tri!

KLM bude biopalivo tankovať do svojich lietadiel už od augusta. Logicky je to skvelý ťah, veď ropy je stále menej, no fritézy vo fastfoodoch sa nevyprázdnia nikdy. Spoločnosť tak bude mať náskok pred konkurenciou. Európska únia totiž prikázala aerolíniám, že do roku 2012 musia na každý let znížiť uhlíkové emisie o tri percentá! KLM budú teda prvé aerolínie, ktoré odovzadajú Bruselu svoju domácu úlohu. Biopalivo z kuchynského paliva budú totiž používať dovtedy, kým nezačnú lietať hybridné lietadlá, poháňané alternatívnymi zdrojmi.

 

Severná Kórea otvorí najväčší hotel na svete – dvadsaťdva rokov po termíne

Budova v tvare pyramídy sa stane najvyššou budovou krajiny a hotelom s najväčším počtom poschodí na svete.  „Ryugyong Hotel Tower“  má mať viac ako tri tisíc izieb a prvých hostí ubytuje dvadsaťdva rokov po pôvodnom termíne, v ktorom ho chcela vláda otvoriť.  Áno, počítate správne, prvé stavebné práce započali už v roku 1987, hotel mal byť otvorený v roku 1989 pri príležitosti Svetového festivalu mládeže.

Teraz jeho sklenený povrch žiari do okolia chudobou sužovaného Pchjongjangu. No do roku 2008 špatila mesto iba jeho konštrukcia, ktorú robotníci  museli opustiť pre nedostatok financií. Pred tromi rokmi sa na budovu usmialo šťastie – egyptský boháč Orascom sľúbil investíciu cca 287 miliónov eur!

A tak teraz na stavbe vládne čulý stavebný ruch. Dokončuje sa tri tisíc izieb, sedem luxusných reštaurácií, kasíno a nočný klub. Počtom podlaží stopäť ide o najvyšší hotel na svete. Ale otázka znie, kto sa v ňom ubytuje, keď väčšina Severokórejčanov žije na hranici biedy? Odpoveď§ zatiaľ nie je jasná.

 

Vhodný darček pre strachopudov: nože na zombie

V súvislosti s koncom sveta je téma apokalypsy zo dňa na deň horúcejšia. Áno, Mayovia nechali jasný odkaz, v tomto roku predpovedajú koniec sveta. Lenže nenechali odkaz, akým spôsobom ten koniec sveta nastane.

Tí, väčšinou hysterickí Brazíčania, ktorí predpokladajú, že koniec sveta spôsobí napríklas meteorit, si už teraz stavajú rôzne úkryty, aby tam katastrofu prečkali. Japonci zasa horúčkovite objednávajú mini ponorky, pretože prepokladajú, že vzniknú cunami. A výrobca nožov, fabrika Ka-Bar pripravuje alternatívu, že zem zamoria oživené mŕtvoly – zombie, ktoré sa stali predmetom desiatok filmov a hororov. Vo svojej fabrike vyrobili  špeciálnu sériu nožov, nazvanú „zombie – zabijak“. S touto kolekciou by ste len ťažko vykostili kurča, alebo olúpali ovocie, sú určené len na vykynoženie krvavých stvorení. V USA je momentálne v predaju set štyroch nožov so špeciálne sfarbeniu rúčkou za cenu 170 €. Ideálny darček pre toho, koho desia oživené mŕtvoly!

 

    Číňan žil celé štyri roky s čepeľou v hlave

Ďalší neuveriteľný kúsok z Číny. Tentokrát sa o svetový rozruch najmä v medicíne postaral čínsky muž, ktorý žil niekoľko rokov s dlhou čepeľou na mieste v nebezpečnej blízkosti mozgu. Len nedávno tento pacient navštívil nemocnicu so silnými bolesťami. Lekári si mysleli, že muž trpí migrénou, no röntgen im vyrazil dych – desať centimetrov dlhá čepeľ. Nikto najprv nevedel, čo robiť, napokon sa však zhodli na okamžitej operácii. Hoci sa čepeľ nachádzala v tesnej blízkosti mozgu, nepodarilo sa jej poškodiť žiadny z dôležitých orgánov.

Iste aj vám vŕta hlavou, ako sa čepeľ dostala Číňanovi do hlavy. Záhadu neskôr vysvetlil sám pacient, keď priznal, že ho v roku 2006 zasiahli nožom do hlavy. Ošetrujúci lekár však vtedy pochybil a zabodnutú čepeľ si nevšimol.

Dnes je Číňan, ktorý sa stal predmetom tohto kuriózneho prípadu po operácii. podľa lekárov však ide o zázrak!

 

   Kolský vrt – brána do pekla

Viete, čo je na tomto príbehu najzaujímavejšie? Že zarytí komunisti začali veriť na peklo! Ale pekne po poriadku: v 80-tych rokoch chceli sovietski papaláši všetko veľkolepé a tak si dali za cieľ dosiahnuť hranicu 15 km do hĺbky Zeme. Keď však dosiahli hĺbku 12 km, skončili.  Nie však kvôli technickému zlyhaniu, ale kvôli strachu. Z hlbín Zeme sa ozývalo niečo, čo pripomínalo krik detí a mučených ľudí.

-Ako komunista neverím na raj a bibliu, ako vedec však te verím v peklo. Spustili sme do diery mikrofón na nahrávanie zvuku tektonických platní. Ale miesto znuku pohybu platní sme počuli bolestný ľudský krik.Ten rev nebol krikom či revom jedného človeka, bol to ktik a stonanie miliónov ľudí – takto sa po rokoch vyjadril k desivému záznamu doktor Dimitrij Azzakov.

Odvtedy sa snažia vedci vysvetliť, čo vtedy sondy zachytili. Pripustiť, že tam dole je skutočne peklo? niektorí vedci tvrdia, že to znie ako krik detí, je v skutočnosti zvuk, ktorý vydávajú tektonické platne. Ďalšie múdre hlavy však tvrdia o zvuku unikajúceho zemného planu.

Zvuka z Kolského vrtu skúmalo 16 vedeckých laboratórií, na ktorých chod dozeral vtedajší minister geológie. Čo presne v zázname e, však dodnes nikto uspokojivo nevysvetlil

I tak sa im podarilo prvenstvo – s hĺbkou 12 262 metrov je Kolský vrt najhlbším vrtom sveta. V roku 1995 bol vrt zakonzervovaný, vyšetrovanie a skúmaní skončili – oficiálne kvôli nedostatku financií.

 

    Sci-fi – alebo budeme raz bývať na mesiaci?

Trvalé bydlisko: Mars! Tak takýto údaj v dokladoch budú maž čoskoro už niektorí pozemšťania. Na zníženie nákladov však treba len maličkosť – jednosmerný lístok!

Americkí experti totiž chcú uskutočniť kolonizáciu Červenej planéty a zároveň na tom ušetriť. Finančne nákladný let by mal však len jeden áčik – bol by jednosmerný! Momentálne vraj hľadajú vhodných kandidátov, ktorí by, podobne ako prví kolonizátori Ameriky, nepočítali s tým, že sa rátia na Zem.

Máte dôchodcu v rodine, kt.ý sa nudí? prihláste ho!

Vraj najvhodnejšími kandidátmi na kolonizáciu Marsu by boli seniori. Na planéte je totiž veľké množstvo radiácie, ktorá znižuje dĺžku života a negatívne ovplyvňuje rozmnožovacie schopnosti. „Predstavujeme si však ľudí okolo šesťdesiatky“ – tvrdia vedci.Plán cesty je už vypracovaný. K Marsu by mali letieť dva dvojčlenné tímy, v dvoch rôznych vesmírnych plavidlách. Skupina pozemšťanov by potom na planéte pripravila odmienky pre §ďalších. Najvhodnejším miestom pre umiestnenie základného kameňa sú obrovské marťanské jaskyne plné ľadu, ktoré dokážu astronautov čiastočne ochrániť pred radiáciou a poskytujú tiež zásoby vody. Jedlo a zdravotnícke zásoby by dostávali zo Zeme v pravidelných intervaloch, pomocou diaľkovo riadených rakiet. V kolónii by nemohli chýbať najmodernejšie komunikačné technológie. Tie by mali zabezpečiť v izolovanom marťanskom prostredí psychickú pohodu a kontakt s rodinou.

Nápad vedcov sa však nepáči americkej NASA, ktorá chce na Mars vyslať ľudskú posádku a potom astronautov vrátiť na Zem. Náklady na ľudskú misiu odhadujú na takmer 20 miliárd eur. Odkazujú však, že s jednosmerným lístkom by boli náklady o 80% nižšie!

Tak čo, prihlásime naše svokry?!

 

    Mravce sú rodení akrobati

Indický fotograf Eko Adyianto bol odjakživa fascinovaný prírodou. Najmä ho zaujímali fakty, ako to funguje v rôznych skupinách živočíchov. Podľa jeho slov najviac ho zaujali mravce, najmä robotnícka trieda, ktorá sa stará o obživu celej rodiny. Mravčeky balansovali na tenkých stonkách čo konárikoch aj  s dva krát takými plodmi ako sú ony samotné. Svoje úlovky si pokojne prehadzovali a dokonca im nerobilo problém ani chodenie dole hlavou. Vznikni tak veľmi zaujímavé zábery maličkých pracovníkov, ktorí strčia do vrecka aj najväčších akrobatov.

 

    Koniec pouličných lámp! Miesto nich fosforeskujúce stromy

Taiwanskí výskumníci prišli s elegantným nápadom, ako nahradiť pouličné osvetlenie stromami – a nie hocakými, ale pekne svietiacimi.

Hoci to môže najprv znieť neuveriteľne ázijskí výskumníci prišli naozaj na neobvyklé riešenie. Pri prvých a hne§ aj úspešných pokusoch aplikovali do listov stromov nanočastice. To spôsobilo, že listy začali vypúšťať akúsi červenú žiaru, ktorá dostatočne osvieti blízky chodník. Toto riešenie má hne§ tri pozitíva: zníženie emisií oxidu uhličitého, zníži sa spotreba elektriny a taktiež znížia tzv, svetelné znečistenie. Svietenie stromkov totižto povzbudí chloroblasty v listoch k zvýšeniu fotosyntézy, čo povedia k miernemu vyčisteniu blízkeho ovzdušia.

Pre oko bojovníkov majú vedci len jeden odkaz – je zo absolútne neškodné!

 

     Ženy nútili mužov k sexu – chceli spermie na rituály

V Zimbabwe boli zadržané mladí ženy podozrivé z nútenia mužov k pohlavnému styku! Dve sestra a neskôr aj ich kamarátka   zastavovali mužským stopárom, aby ich uniesli a ukojili. Ich spermie si však ukladali do zásoby.

Kuriózny prípad, ktorý vyvolal vlnu úsmevov a pohoršenia bol predaný zimbawskému súdu. Mladé ženy vo veku 24, 28, a 26 rokov sa podľa ich slov držali ľahkého plánu –  nič nesušiacich stopárov nechali nastúpiť do auta a potom ich prinútili k pohlavnému styku.

Za posledné dva roky išlo minimálne o 14 útokov! Naposledy v marci ženy zmenili plán a prepadli auto muža (19), kde ho všetky tri donútili k pohlavnému styku. Aby získali spermie, použili prezervatívy. Tie vraj mali slúžiť k šamanským rituálom. Nakoniec mladíka omráčili parafrázujúcim látkami a nechali ho a mieste. Ešte v ten deň zaútočili ne jedného vojaka a jedného policajta. Ženy boli odhalené úplnou náhodou, ke§ po dopravnej nehode polícia našla v kufri ich auta 31 použitých kondómov.

 

     A svadba bude!

Presne toto si povedala 29-ročnáKirsty Lane z Anglicka, ktorá vždy chcela mať rozprávkovú svadbu. Svoj sen nakoniec splnila, hoci trošku netradične – peniaze na parádu si totiž ukradla!

Kirsty pracovala ako obyčajná úradníčka v melaj firme a snívala o veľkolepej rozprávkovej svadbe, ktorú by jej každý závidel. No taký luxus si samozrejme nemohla dovoliť. Vyriešila to teda po svojom. Na svadbu si jednoducho „požičala“ a to priamo od svojho šéfa. Samozrejme bez jeho vedomia! A to 190 tisíc eur.

No najvtipnejšia časť príbehu ešte len prichádza – Kirsty v sebe našla toľko drzosti, že svojho nadriadeného, pána Suttona nielenže okradla, ale ho na svoju svadbu aj pozvala! Ten s anestačil čudovať, kde na takú luxusnú svadbu Kirsty vzala.

Na rozprávkovej svadbe nemohol chýbať, samozrejme, a ni ohňostroj, kúzelník, saxofonista a dve kapely. bar s pitím zadarmo a iné „vychytávky“.

Ke§ pri najbližšej kontrole financií majiteľ zisti obrovské manko, okamžite u zažaloval. Kirsta bola zadržaná vo svojom dome v Adlingtone práve vo chvíli, ke§ sa s novomanželom chceli vydať na svadobnú cestu – opňť nie hocijakú, ale priamo do Mexika. Z ukradnutých peňazí vraj nezostal ani cent!

 

     Opitý otec si z deväťročnej dcéry urobil osobného vodiča

-Benzín. A ideme ďalej, ona bude šoférovať! – snaží sa na mol opitý muž sformulovať svoju požiadavku pred zamestnancom pumpy.  Ten sa nestačil diviť a okamžite upozornil telefonicky políciu a potom čakal, kedy to auto zastaví polícia.

Deväťročné dievča nechápalo, prečo ju polícia zastavila. Otec síce sedel vadľa nej, ale ako už bolo povedané, bol opitý ako doga. Dievča, ktoré sotva dočiahlo na pedál, šokovalo policajtov svojim pokojným chovaním a šoférskymi schopnosťami. Šokoval ich však aj jej otec, ktorý absolútne nehľadiac na riziká, zveril úlohu vodiča dcérke, ba naopak pred policajtami vychvaľoval jej vodičské umenie a nazval ju pritom svojim osobným šoférom!

-Počínala si veľmi dobre, – pripustil policajt, ktorý auto zastavil a oboch zatkol. – Ona sa ma len nechápavo spýtala:
-Prečo má zatýkate? Veď som šoférovala veľmi dobre! – dnes už s úsmevom dodáva policajt.

Rozvedený muž si dcéru zobral na víkend. polícii vysvetlil, že sa nebál posadiť ju za volant, lebo osobne jej dával lekcie pri šoférovaní. Teraz je stíhaný za zlé zaobchádzanie s dieťaťom!

 

     Slepá doga má vlastného vodiaceho psa

Tieto dve sučky vyrastali spoločne. Problémy Lily sa začali, ke§ bola ešte štenietko – jej mihalnice sa rozrástli natoľko, že poškodili očné gule. Po čase ostala slepá a potrebuje väčšiu pozornosť ako ostatné zdravé psy. Na to je tu Maddison, jej verná kamarátka, jej strážny anjel, s ktorou sú neustále spolu. Maddison si aždé ráno zoberie vodidlo do papule a vlastne selý deň zaň Lily opatrne vedie.

Lily je slepá a potrebuje, aby ju Maddison neustále viedla. Lily robú všetko ao ostatné psy. Len nemá zrak – povedala manžérka Louise z centra starostlivosti o zvieratá, kde teraz prechodne obe bývajú.

Ich majitelia s atotiž o ne už nevládzu starať, mohli by si nechať ibe jedného psa, ale nechceli ich od seba oddeliť. Preto teraz hľadajú spoločný vový domov.

-Ke§ sú niekde vnútri, zaberajú naozaj veľmi málo miesta, ale vonku v parku pôsobia ako dve roztomilé veľké dámy, – smeje sa Louise.

 

     Stará známa pravda potvrdená: v Amerike sa priberá najviac

Dovolenkári v Amerike priberú počas svojho pobytu viac ako kdekoľvek na svete! Podľa výsledkov štúdie, priemerný turista priberie počas dvojtýždenného pobytu v USA vyše 3,6 kg! Vinníkmi priberania sú veľké porcie, bufety a štýl „jedzte, koľko vládzete“, a neustálym pojedaním drobností medzi hlavnými jedlami.

Výskumu sa zúčastnilo  2000  dobrovoľníkov, kt orí do detaili opísali svoje stravovacie zvyklosti. Výskumníci zistili, že až šesť z desiatich dovolenkárov priberie priemerne 2,3 kg. No jeden z dvadsiatich dokonca až 6,3 kg.

Polovica respodentov označila ako vinníka dovolenkového priberania väčšiš porcie, než na aké sú zvyknutí. Ďalšími vinníkmi sú alkohol, a najmä sladené nápoje, ktorí su k hlavnému jedlu zdarma. Druhá polovica si myslí, že na vine je leňošenie. Pribrané kilá si uvedomia až po príchode domov.

Ešte jedna zaujímavosť – rebríček krajín, kde sa priemerne za dva týždne najviac priberá: Amerika 3,6 kg, Karibik 3,4 kg, Gr=cko 3,1 kg, Portugalsko 3 kg, Španielsko 2,9 kg, a Turecko 2,9 kg.

 

      Priškrtený pes si sám zavlal pomoc

Pes menom George, ktorý sa ťažko dusil, keď sa zamotal do telefónnej šnúry, dokázal sám vytočiť číslo záchranky a privolať si pomoc. Samozrejme ide o šťastnú náhodu, vďaka ktorej vytočil nôdzové číslo 999. Keď operátor počul ťažké dýchanie volajúceho, okamžite na adresu volajúceho poslal políciu. Najúžasnejšie na tom je to, že telefón nemá moderné tlačidlá, ale starý systém s kolieskom.

Policajti si mysleli, že operátor ich poslal za človekom, ktorý sa dúsí, alebo sa stal obeľou útoku. Bez váhania vošli do domu a začali prehľadávať izby. priduseného psíka našli v obývačke s telefónnou šnúrou omotanou okolo krku. Bol vystrašený a nedokázal sa ospobodiť.

Keď sa majitelia psa Lýdia a jej otec Steve vrátili domov a dozvedeli sa o dobrodružstve svojho miláčika, nechápali:

On nie je príliš bystrý. Je skôr nahlúply, lenivý a rád žuje ponožky! – opísali svojho psa.

 

     Nový akrobatický talent? Áno, je ním pes Ozzy! 

Tak toto nedkáže len tak hocikto a nie to ešte pes! Kríženec kólie Ozzy predvádza kúsky, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani cirkusový akrobat!

Okoloidúcim môžu oči z jamiek vypadnúť, keď vidia ako Ozzy radostne balansuje na reťazi na zadných labkách. Vyzerá to možno ľahko, ale v skutočnosti je za tým náročný tréning. Ozzyho pán, Nick z anglického Norwichu, poctivo venuje výcviku svojho psa 4 – 5 hodín denna! Okrem držania balansu na reťazi Ozzy vie aj praktickejšie kúsky. Vie zbehnúť pre zvonaci mobil alebo sám vynesie smeti do kontajnera.

Veru, nosením novín svojho pána pána v dnešnej dobe neprekvapíš…

 

     Nová pýcha Írska – diaľnica, na ktorej sa nie je kde vyčúrať!

Motoristi v Írsku majú len jedno želanie – aby sa im počas jazdy na novom úseku diaľnice nechcelo na záchod, pretože tam žiaden nie je!

-Je dôležité upozorniť ľudí, aby vedeli, že na ceste nie je to, čo by tam malo byť. – priznáva problém hovorca Národného cestného úradu.

Írsko pri problémoch so znižovaním rozpočtového deficitu musí riadne šetriť. Kvôli kríze zástupcovia vládnej agentúry zodpovednej za cestnú sieť, odhlasovali, že 250 kilometorv dlhý úsek postavia, ale vodiči budú musieť zaťať zuby – popri celej diaľnici nenájdete ani jedno odpočívadlo, či čerpaciu stanicu.

Tesne po ukončení cesty kompetentní pousádzali značkx, ktoré vodičov varujú, že sa na diaľnici spíjajúcej Dublin a mesto Cork nevyčúrajú. Kto by to predsa len nevydržal, iné značky mu ukážu smer, kam autá môžu zísť z diaľnice a navštíviť tk čerpacie stanice v priľahlých obciach. Takáto odbočka však predĺži cestu aj o 10 kilometrov. Motoristické združenia AA vyhlásilo, že je neprijateľné, aby vodiči na 250 kilometrovej ceste si nemohli dať kávu, aebo ísť na toaletu. je to podľa nich nevhodné. Či sa odpočívadiel so záchodmi a automatmi na kávu vodiči dočkajú, je otázne!

 

       Načo je astronautom vo vesmíre zrkadielko a vankúšik?

Astronautov si vňčšinou predstavujeme ako odvážnych, ponäčšine tvrdých chlapov. Načo im je teda zrkadielko?

Výstupy do otvreného vesmíru sú áročná a zodpovedná práca. Nám sa síce môže stať, že oni si len tak poletujú okolo stanice a sú za to kráľovsky platení, ale to nie je tak. Napríklad, vedeli ste, že iba napretať s ado takého skafandra trvá celé tri hodiny? Plus 6 – 8 hodinová práca okolo vesmírnej stanice – pošas tohoto času astronauzti používajú plienky?

A čo, ke§ na astronauta príde smäd: Napijú s acez špeciálnu slamku, ktorá je pripevená v prilbe. Vtipné je také svrbenie nosa – dlho si vedci lámali hlavy ako sa toto skutočnosťou vyrovnať. Až ich napdla jednoduchá vec – do prilby namontovali malý vankúšik, o ktorý si môžu nos pošúchať.

Okrem toho každý astronaut má na zápästí zrkadielko, ie je to na parádu, kontrolujú si ním údaje z prístrojov, ktré majú na hrudi. Ako sme spomínali, astronauti pracujú na obežnej dráhe aj osem hodín a Slnko vychádza a zapadá každých 45 minút. Na skafandre sa preto musia prepínať z denného na nočný režim, ve§ teplotný rozdiel dosahuje aý 300 stupňov.

 

     Niekto cvičil tae-bo, iní utekali pred zemetrasením

Nie, nešlo o klasické zemetzrasenie, ale o pokus, ktorý uskutočnika skupina dobrovoľníkov v juhokorejskom Soule. Pred zrakmi novinárov skupinka ľudí v telocvični a 12. poschodí takme 40. poschodovej budovy, vyvolla také otrasy, že ľudia v panike vybiehali z budov. Skupina začala intenzívne cvičiť Tae-bo, aeróbne cvičenie, kombinované s boxom. Synchronizované cvičenie v ratme skladby vyvolali vibrácie, ktoré roztriasli budovu rovnakým spôsobom ako klasické zemetrasenie.

Opatrný majiteľ budovy ju po tomto pokuse nechal uzavrieť a skontrolovať statikmi. Tí s avyjadrili, že budova je v poriadku a smie byť otvorená. Majiteľ však diskutuje s prevádzkovateľom fitnes centra o §alšom osude, jedno je však isté – oficiálne v ňom nebud edovolené cvičiť tae-bo.

 

     Nechutné – po sexe so psom zomrela!

Žena po večeroch navštevovala zoofilné weby. Tam ju oslovil jeden muž a nahovoril ju, aby si to rozdali v trojici – on, ona a jeho pes! 43 – točná matka čtyroch detí doplatila na svoje zoofilné chúťky. Súlož s nemeckým ovšiakom   sa jej totiž stala osudnou.

Slovo dalo slovo a jedného večera muž priviedol k nej domov svojho psa. Najprv uložili ženine štyi deti spať a pustili s ado svojich hrátok. Pes do žena ejakuloval, no žena z Írskeho mestečka okamžite dostala masívnu alergickú reakciu na jeho spremie. Lekári jej nedokázali pomôcť a ona zomrela v nemocnici.

Jej známi neverli slovám muža a vraj si túto milujúcu matku nevedeli predstaviť ako zoogilku. Rodina nariadila pitvu, ktorávšak ukázala, že príčinou smrti bola skutočne masívna alergická reakcia na psie semeno!

 

      Aby si udržali manžela, vydávajú sa bez nohavičiek

Každá žena si chce udržať muža za každú cenu. Preto na svete existujú rôzne zaklínadlá či zázračné nápoje. Brazílčanky to však majú jednoduchšie.

Veru, brazílske nevesty veria, že ke§ s avydajú bez nohavičiek, urdžia si tým manželstvo. Povera sa začala šíriť len nedávno, no dodržujú ju skoro všetky nevesty. Lenže toto opatrenie nevonia jednému starostovi, ktorý dokonca odmieta nevesty bez nohavičiek oddať! Ako sám priznáva , nechápe túto výstrednosť.

-Je pravda, že nemôžeme vykonávať žiadne kontroly, – dodáva smutne starosta na stretnutí s novinármi. Preto s arozhdol nevestám nohavičky prikázať. Vraj spustil kampaň, ktorá má „posvätné miesta“ chrániť pred hriechom a zvrhlosťou. Starosta je však asi jediný v krajine, koho trápia holé zadky mladých dievčat. Dokonca kňaz, oddávajúci v tamojšom kostole sa vyjadril, že starostove vyhlásenia sú trápne!

 

      To nie je obyčajný sirotinec pre netopiere

Možno ste nevedeli, ale tisíce netopierov uhynú v Austrálii na ochorenie soôsobené kliešťami. Stovky sirôt, ktoré po nich zostávajú, zachraňujú miestni dobrovoľníci.Teraz sa k nim pridala Kréľovská spoločnosť pre prevenciu krutosti na zvieratách, ktorá ich nielen zachraňuje pred smrťou, ale aj bychováva.

Malé netopiere kŕmia najprv detskou výživou, neskôr plnotučným kravským mliekom. V záv islosti od veku im musia dávať jesť keždé  4 hodiny. Keď mláďatá podrastú postupne prihcádzajú do výcvikového strediska. Tým je obyčajná drôtená klietka, kde si nacvičujú lietanie, ale aj polohu typickú len pre ne – visenia dole hlavou.

Po úspešnom výcviku ich vypúšťajú na slobodu, aby sa stali členmi voľne žijúcich netopierov!

 

     Konečne škola života – naučia, ako zbaliť boháčov

Pekinské centrum morálnej výchovy si uvedomilo dieru na trhu a otvorilo nový kurz, vďaka ktorému majú dievčatáväčšiu šancu zbaliť niektorého z takmer milión milionárov, žijúcich v krajine.

Centrum ponúka tridsaťhodinový kurz, ktorý naučí študentky v prvom rade flirtovať a zvádzať boháčov. Aby sa predišlo omylu, súčasťou výučby je rozpoznávanie pravého boháča od podvodníka. Okrem toho sa mladé ženy učia, ao byť komunikatívne zábavné, zdvorilé, či reprezentujúce.

Škola ponúka služby aj druhej strane, teda bohatým záujemcom, ktorí môžu osobne navštíviť triedy a doslova si vybrať vhidnú polovičku do manželského zväzku. Zdá sa vám to zvrátené? Jeden z návštevníkov, 24-ročný spolumajteľ internetovej spoločnosti prehlísil:

Veľa randím s dievčatami a nikdy neviem, čo mám od nich očakávať. Sú to však ženy, ktoré presne vedia, čo chcú a nerobia sa zbytočne skromnými či svätými. To, že žena hľadá muža bohatého, neberiem ako hriech, hriech je skôr klamať, že vás mužove peniaze vôbec nezaujímajú. Preto som sem prišiel, aby som pár žien pozval na večeru a dúfam, že medzi nimi nájdem aj svju budúcu m,aželku.

A že je kurz úspešný dokazuje fakt, že za necelý rok existencie dala škola dokpy tridsať párov!

 

       Veštci v Rumunsku nemusia platiť dane

Veštenie, jasnovidectvo a dokonca    i kúzla patria v Rumunsku k uznávaným profesiám. Donedávna to však neblo oficiálne zamestnanie, ale vláda ustúpila – zľajla sa prikliatia… Všetci astrológovia špiritisti po uplatnení nového zákona môžu v Rumunsku oficiálne vykonávať svoju prácu. Dokonca ich nemusí trápiť ani zásadná vec – vláda im totiž odpustila platenie dane!

Veštcov, astrológov a podobné praxe vláda po dlhej diskusii zapísala do zoznamu profesií ako „osobné služby“, kam okrem iného patrí napríklad aj sluha, či balzamovač. Zverejnenie tejto správy vyvolalo vyvolalo v Rumonsku rôzne kladné i záporné ohlasy. Ironické poznámky smerujú najmä na platenie daní.

Ako to bude terz? Budú tiež musieť vystavovať účty, kt.é budú slúžiť ako záručné listy? – pýta sa jedna reportérka, ktorá ironicky poukazuje na riziko árastu počtu sťažností na úrade pre ochranu spotrebiteľov v prípade, že sa predpove§ nesplní!

Niekoľko odvážnych poslancov predložilo návrh zákona, ktorý by ich mal prinútiť platiť dane. Potom však od svojho návrhu upustli, pretože im viacerí hrozili priekliatím. A tak veštci ašarlatáni veselo podnikajú, no dane nepatia…

 

        Zlodeji sa zasekli vo výťahu

Skvelý plán nakoniec skončil ako veselá historka. Ted ako pre koho! Ale pekne po poriadku. Dvaja mladí sa rozhodli vykradnúť kancelárie nemenovanej spoločnosti, ktorá sídli v istej budeove v Kolína nad Rýnom. Ich plán vyšiel, no útek s anepodatil.

Nenápadne sa vkradli na siedme poschodie a z kancelárie ukradli dôležité dokumenjy. Aby si prilepšili, vypáčili nekvalitný trezor a ukradli aj hotovosť. Všetko išlo ako po masle, no plány im prekazil výťah, v ktorom s azasekli.  Najskôr sa pokúšali dvere výťahu vypáčiť, no ke§ s ajeden z nich zranil, boli nútení zavolať políciu a požiarnikov.

Privolaní požiarnici zaseknutý výťah uvoľnili a muži zákona si obcoh priviedli na polocajnú stanicu. Aký trest ich však čakaá. to nevieme, ale s istotou môžeme tvrdiť, že mladíci sa udú výťahu vyhýbať ešte dlho.
A ako policajti prišli na to, že mladíci sú zodeji? Jednoducho – bol nepracovný deň, nedeľa, a v budove okrem nich nikto nebol!

 

      Žena vystrašila tigra naberačkou

Ke§ nebezpečný tiger zaútočil na bezbranného muža, jeho žena ani chvíľku neváhala a okamžite sa vrhla po šelme.

Všetko s azačalo je dno ráno. Malajzijčan Tambun sa vydal na lov veveričiek do džungle v blízkosti svojho domu, ke§ na neho nečakane zaútočil asi sto kilový tiger.

-Môj prvý inštikt mi velil vyšplhať sa na strom, ale tiger sa na mňa vrhol a začal ma driapať pazúrmi, – uviedolTambun pre malajzijsé noviny.

Vystrašený muž si chránil tvár a z plných pľúc volal o pomoc. To ho už počula jeho 55-ročná žena Han Besau, ktorá doma varila. Tá vybehla von a utekala smerom k mužovi, kde sa jej naskytol otrasný obraz – jej manžel ležal pod rozzúreným tigrom. Okamžite a bez váhania sa zahnala drevenpo naberačkou a treskla ňou zviera po hlave. Šokovaný tiger sa okamžite dal na útek. Vďaka odvahe svojej ženy vyviazol len so škrabancami na tvári, krku a nohách!

 

     To je odvaha – prechádzka v oblakoch

Určite ste počuli o odvážnych i skôr bláznivých akrobatoch, ktorí s abez istenia vrhaju na nebezpečné kúsky, ako napríklad kráčanie po lane. Presne tomuto prepadol aj 45-ročný švajčiarsky akrobat Freddy Nock, ktorý svojimi poníčkami vytvoril zaujímavý rekord – po lane alpskej lanovny prešiel 1600 metorv, s prevýšením 400 metrov

Freddy sa venuje akrobácii od svojich štyroch rokov. Častokrát sa zviditeľňuje podobnými kskami, ale predsa len toto – je o niečom inom. Klasicky sa kráča po rovine, no Freddy si tentoraz vybral lano, ťahajúce sa smerom hohora. Štart začal vo výške 2303 metrov nad morom a poľahky pršiel do ďalšej štanice vo výške 2702 metrov nad morom.

Šialené pohusy má Freddy asi v krvi – v roku 2009 prešiel v nemeckých Alpách 994 metrov, no ako sám povedal, chcel dokázať niečo viac. Svoje ksky robí pre adrenalín a osobú slávu, no najmä pre charitu – vďaka divákom a sponzorom vyzbieral cez 20 tísíc eur, ktoré venoval na rozvojový projekt v Etiópii.

 

      Sedem faktov o mŕtvolach

Vždy ste si mysleli, že smrťou všetko končí? Nie je to tak. V skutočnosti mŕtvoly len tak nečinne neležia. Prečítajte si niekľko azujímavých faktov a „posmrtnom živote“  telesnej schránky.

1. Mŕtvoy prdia.
Mŕtve telo valučuje rôzne druhy plynov, kt.é môžu riadne vydesiť. Netreba sa čudovať, keď si mŕtvola uľaví ako po dobrej fazuľovici. V Oklahome s araz stalo, že
tlak, vytvárajci sa v mŕtvole nadvihol vrchnk rakve a vypúlil mŕtvole oči.

2. Kopú ako na futbale
Posmrtné svalové kontrakcie nie sú ničím výnimočné – v končatinách môžu vyvolať pohyby až do troch dní po smrti.

3. Nikto nezomiera prirodzenou smrťou
Napriek tomu, že všetci snívame o bezbolestnej smrti, prirodzená smrť v spánku neexistuje! Vedci vysvetľujú, že skutočnou príčinou všetkých takýchto takýchto
úmrtí je nedostatok kyslíka.

4. Dajú s atetovať
Trochu čudná predstava, že s adá mŕtvoa tetovať? V podstate áno, no má to jeden háčik – ranky sa nikdy nezahoja.

5. Dvadsať sekúnd života naviac
Praktiky gilotíny našťastie dávno nepatria ku klasickému vražednému nástroju. No v čase jaj najväčšej slávy si pozorovateila všimli, že ľudská hlava reaguje a
funguje ešte 15 – 20 sekúnd po oddelení od tela. Dokonca niektoré vyčarili úsmev.

6. Miesto diéty kremácia
Bez ohľadu na to, či nebožtík vážil 50 alebo 200 kilogramov, keždého popol po kremácii váži asi tak 4 kilá. Vysvetlenie je jednoduché – väčšina tela je tvorená
vodou, ktorá sa vyparí a tkanivo sa spáli. To, čo po nás ostane, áži približne toľko ako jeden melón.

7. Dlhé nechty po smrti?
Počuli ste niekedy fámu, že ešte pár dní po smrti rastú vlasy a nechty? Je to hlúposť! To s alen telo po smrti scvrkáva, čo môže navodiť dojem, že nechty, či vlasy
ešte rastú. Ale nerastú!

 

        Vedeli ste, že dredy mžu byť sexi?

Aj vy si pod slovom dredy predstavujete sfetovaného a smradľavého rastafana? Neverili by ste, ale dredy môžu byť estetické, dokonca sexi!

Každý muž má na ženskú krásu iné nároky. Niekedy priťahuje typ – som cukríková Barbia, iný má rád nevšednú krásu. Presne, dredy sa môžu spojiť so slovom krása.
Čím ďalej, tým viac mladých slečien podlieha tomuto trendu, a že sú to krásne baby, na to môžete vziať jed! Na prvý pohľad majiteľka dredov s vlasmi veľa starostí nemá, opak je však pravdou. Ľudia, ktorí sa odvážia na hlave nosiť dredy, sa svojmu účesu venujú častejšie, ako tí, čo majú „voľný porast“. Kvalitné dredy stoja nielen veľa peňazí, ale aj starostlivosť o ne  vyžaduje omnoho viac času – dobrý dred sa po umytí suší aj dva dni.

Dredy majú svoju minulosť a svetlú budúcnosť – sú niečím, čo pomáha nositeľovi vyčnievať z davu. A byť v tomto preplnenom svete neprehliadnuteľný, iný, to je krédom čoraz viac ľudí…

 

        Frajerky v rýchlochudnutí…

Niektoré ženy sú schopné neuveriteľných, neraz až drastických obetí, aby boli štíhle. Niekedy stačí, aby boli štíhlejšie ako ich kamošky. Celé dni jedia len zelené šaláty, natierajú sa pálivými krémami a robia milión iných vecí, aby išo zopár kíl dole!

Potom je tu druhá skupina žien – frajerky v rýchlochudnutí. Dámy, ktoré chudnú, i ke§ namiesto kapusty večerajú krémeše! Ako je to možné?Photoshop! Pokojne konzumujú čokoládu, zatiaľ čo na monitre obrazovky „zázračne“ chudnú, tu s avygumuje faldík z boku, tam utiahnu v páse a výsledok – 10 kilo je zázračne preč. Potom fotku zavesia na niektroú sociálnu sieť, kde ich priatelia lajkajú, čo im sily stačia.

Lenže maskovacie manévre sú niekedy tak neuveriteľné, že to až ťahá oči. Niektorí baby v snahe urobiť dobrý, väčšinou sexi dojem to prešvihnú a vtipná kuriozita je na svete!

 

         Najdrahší viančný stromček má hodnotu 11 miliónov dolárov

Kde? Samozrejme v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch. Symbol Vianoc v preočte za 8,3 milióna eur sa stal najknovším výstrelkom v hoteliEmirates Palace, ktorý s apýši vlastným prístaviskom, letiskom pre vrtulníky a predajným automatom vydávajúcim zlaté tehličky!

Impozantná, 13 metrov vysoká umelá jedľa ovísa konáre pod 130 ozdobami z čistého zlata a mašľami, posiatymi drahokamami, ako pravé diamanty či zafíry.

Generálny riaditeľ povedal, že poslaním tohto stromčeka je ponúknuť zážitok pre tohoročných hostí. Emirates Palace sa zrejme skontaktuje s predstaviteľmi Guinnessových   svetových rekordov a bude žiadať o zápis najdrahšieho vianočného stromčeka na svete – jeden taký tam už je, v roku 2002 ho postavili v Tokiu. Bol ozdobený 83 klenotami a jeho cena sa vyšplhala na 108 milióna dolárov.

 

           Netradičné novoročné dvojičky

Americký pár privítal na svete novorodenú dcérku v poslednej minúte roka 2010 a jej dvojča, chlapca v prvej minúte roku 2011.

No to s ateda nevidí len tak! Sú dvojičky a predsa majú iný rok narodenia. Nejde vám to do hlavy? Tak čítajte Ďalej!

Všetko začalo počas silvestrovskej oslavy, ke§ Američanka Sshley dostala pôrodné bolesti. Keďže termín mala až koncom januára, vystrašeý manžel ju ihneď zaviezol do nemocnice, kde mu32.12. o 23,59 hodine cisárskym rezom priviedla na svet dcérku Madison Carin a 1.1.2011 o   0  00.01 hod i syna Aidena Everetta.

Otec detí, Brandon priznal, že toto bol ten najšialenejší Silvester i Nový rok v jeho živote!

 

         Bábika Barbie ničí tropické pralesy

Greenpeace obvinilo svetvých výrobcov hračiek, že prispievajú k ničeniu tropických dažďových pralesov v Indonézii. Drevo z indonézskych pralesov s aokrem iného používa na výrobu obalov pre bábiky Barbie od spoločnosti Mattel!

-Barbie devastuje daž§ové lesy a dopomáha k vyhynutiu tigrov a iných kriticky ohrozených druhov, – obvinil doteraz nevinne pôsobiacu bábiku šéf kampane Greenpeace za záchranu indonézskych lesov.

Skupina aktivistov Greenpeace prezlečených za Kena, priateľa Barbie, v snahe upozorniť na celú aféru, rozvinula pred sídlom spoločnosti Mattel obrovský transparent s nápisom: Barbie, medzi nami to skončilo. Nechodím s dievčatami, ktoré majú radosť z ničenia lesov! Barbie sa isto hanbí, retože vďaka jej ružovým obalom patrí odlesňovanie v Indonézii medzi najrýchlejšie na svete.

Barbie v tom však nie je sama, sporné obaly používa aj firma Disney a ďalší producenti hračiek. Balenia vyrába spoločnsť APP, pobočka indonézskeho koncernu Sinar Mas, ktorému ochranári pripisujú veľkú zodpovednosť za odlesňovaie Indonézie!

 

          Hotelové akvárium

Je to najväčšie valcové akvárium na svete.Ak s avyberiete do Berlína, určite aspoň nakuknete doRdison Biu Hotel. Ma prvý pohľad sa môže stať, ako ďalší luxusný hotel, ale akonáhle vstúpite, budte očarení obrovským 25 metrov vysokým akváriom v srdci hotelovej recepcie. Aqua Dom, ako toto akvárium pomenovali, je najväčším valcovým akváriom na svete. jeho obsah je neuveriteľný – jeden milión litrov slanej vody. V sklenenom valci našli svoj domov najkrajšie tropické živočíchy. A čo je najlepčie? V strede tohto obrovského akvária je sklenený výťah, z ktorého ponúkajú výhľad naozaj zblízka!

 

         Turek utiekol na políciu – nevládal uspokojovať ženu!

Turci sú po svete známi svojim nadpriemerným sexuálnym libidom a predsa sa našla výnimka. Jeden Turek utiekol na policajnú stanicu a žiadal tam o azyl! Turek, ktorý je v Nemecku ženatý už 18 rokov, v noci dobehol na políciu so zúfalou prosbou –  aby ho strážcova zákona ochránili red nenásytnpu ženou. posledné 4 roky sú vraj peklom na Zemi – jeho manželka, nymfomanka, vyžaduje sex každú noc až do rána a nedovolí mu celé hodiny spať. Nešťastný muž tak ráno chodí do práce vyčerpaný a nevyspaný.

-Ten muž u nás hľadal pomoc po tom, čo nebol schopný uspokojiť libido svojej ženy a čeliť jej neustálym požiadavkám! – potvrdil hovorca nemeckej polície. Teraz s arozhodol požiadať o rozvod a odsťahovať sa, aby si tak  mohol na chvíšku oddýchnuť, zvlášť, aby mohol do práce chodiť oddýchnutý.

Žena však s rozvodom nesúhlasí a uznýva že jej sexuálna chuť mierne narástla. To, čo ona pomenúva slovom „mierne“, jej muža donútilo k zbabelému úteku z krajin!

 

        Ind dostal milosť: prepustili ho ako 108-ročného

Bezpochyby najsterší väzeň na svete bol obvinený za vraždu štyroch ľudí. K vraždám došlo kvôli sporu o posvätné hinduistické miesto. Do väzenia sa dostal v roku 1978, no odsúsili ho až v roku 2009 – éno, súdne konanie trvalo neuveriteľných 20 rokov! tey u súd bez milosti nariadil doživotie.

Lenže zdravotný stav vyše storočného starca sa zhoršoval a vňznica nedokázala pre neho zabezpečiť medicínsku starostlivosť. AS tak, aby s azbavili nákladnej starostlivosti vo veku 108 rokov ho prepustili na kuciu!

 

        Nová móda

Už sme si zvykli na zmaľované strašidlá, ktorí často stretáme v meste, ale čialene nafarbená mačka?

Veru áno! Do Európy dorazile nová módna vlna, ktoráj podľahli milujúce majiteľky mačiek. Svoje mačky dinesú do špeciálnych salónov, načinčejú mačku za pomerne vysokú cenu. Čo by však panička nespravila, aby mačička ladila napríklad  s farbou nového kabáta?
-Nuž, ochrancovia zvierat s achytajú za hlavu, no milovníci uletených trendov jasajú. Farbenie mačiek je biznis, ktorý do Európy prišiel – ako inak – z Ameriky! Maľovanie mačiek je poctivá ručná práca, ktorá zaberie aj niekoľko hodín času. Majitelia, či skôr majiteľky sa obhajujú tým, že rôzne farby mačkám svedčia a farby sú absolútne neškodné.V§aka tomuto ošiaľu sa ôže každá sivá, nudná mačka stať stredobodom pozornosti, Farba s apostupne vymýva a tak mačka môže byť vždy zladená so vzormi aktuálnej sezóny!

 

         Slony ako zlatá baňa

V pražskej ZOO mal niekto skvelý nápad – sloní trus ponúkajú ako kvalitné hnojivo. A že ide o skvelú myšlienku, potvrdzuje fakt, že za prvé dva mesiace ho prtedali vyše dvocj ton.

Presne tak, ZOO predala 1592 vedierok s trusom, a ozval sa dokonca aj veľkoobchod, ktorý ponúkol spoluprácu.
-Je možné, že sa dohodneme, sloní trus si budú môcť kupiť aj v špecializovanej firme, – povedal vedúci marketingu.

Aby záhrada dokázala, ko záhradám sloní trus  rastilím prospieva, založila pri východe záhony. V nich pestujú napríklad dyne. Pôvodne s aplánovalo predávať trus len cez víkendy, ale kvôli veľkému záujmu plastové nádobky s čerstvým trusom  začali ponúkaž každodenne. Podnikavé hlavy mysleli na všetko, vedierka fungujú  na spôsob zálohovaných fliaš, vedierko s trusom stojí 70 Kč (asi 2,88 €), ak donesiete umyté vedierko prázdne spúť, nové vás vyjde na 50 Kč (cca 2,06e)

Nedostatku s ameusíte báť, každý slon vyprodukuje denne približne 200 kg trusu. Tým pádom s azatiaľ predáva len zlomok ich „produkcie“!

 

         Dedinka ako z  rozprávky. Uhádnete z ktorej?

Kto by nepoznal a nezbožňoval rozprávku o malých Čmolkoch, bojujúcich so zlým čarodejníkom Gargamelom. To, čo bolo doteraz v rozprávke, obyvatelia jednej dedinky premenili na skutočnosť – dopomohlo im k tomu nadšenie a 4 000 litrov šmolkovo modrej farby.

Áno, tak to vyzer v dedinke Šmolkov. Mestečko Juzcar . Obyvatelia sa dohodli a premaľovali nedaleko španielskej Malagy sa premenilo na nepoznanie. Obvatelia sa dohodli a premaľovai svoje doteraz biele domčeky na modro.

Aby podobnosť s rozprávkovou predlohou bola dokonalá, školáci chodia do škola v šmolkovskej rovnošate. Tie dokonca nosia aj vo svojom voľnom čase. Ku Šmolko-ošiaľu sa pridali aj miestni podnikatelia. jeden z nich začal predávať výhradne modrú cukrovú vatu!

Zlá správa je, že všetka tá paráda je len dočasná. Šmolkovská dedina je vytvorená iba pre účely obrovskej party po premiére filmu Šmolkovia 3D. Filmári a producenti sa s obyvateľmi dohodli, že po premiére budú ich domy opäť žiarť v bielej farbe.  Nuž, a možno si domáci na modrú farbu zvyknú a modreé domčeky si ponechajú.

 

Život s medveďom

  Samozrejme, nie každý je stvorený na to, aby býval s viac ako 300 kilogramovým macom. Jeden (ak nie jediný na svete)   taký blázon s anašiel v Kanade. Mark mal odjakživa rád veľké zvieratá a tak si raz spolu  s manželkou kúpili 6-týždňové medvieďa. Agee, ako ho pomenovali, zo začiatku kŕmili fľaškou a okrem jedenia dado šantilo s ich psami, A že kúpa medveďa bola dobrá investícia sa potvrdilo v roku 1995, keď si Agee zahrala vo filme Aljaška a odvtedy po herecko-krotiteľskom výcviku, vystupuije v televíznych reklamách.

Šesťdesiatročný Mark sa tak preslávil pod prezývkou Grizzly Man. Hrdo vyhlasuje, že je údajne jediným mužom na svete, ktorý s amôže hrať s ľadovým medveďom ako s obyčajným psíkom.  Mark sa s veľkou medvedicou hráva, šantí, zápasí a často sa objímajú. No akeď je Agee v kožuchu veľmi teplo, spolu sa ochladia v bazéne.

Agee je krotká, no vzbudzuj erešpekt – veď váži viac ako 300 kg. Keď sa postaví na zadné, meria vyše dva metre! A hoci Mark tvrdí, že ani cudzím neublíži, ľudia sa na ňu radšej dívajú z bezpečnej vzdialenosti.

 

         Nahá sa vrhla do ľadovej vody, lebo bieluhy nemajú rady neoprén

Vedci sa v dnešnej dobe venujú rôznym výskumom, preto sa niet čo čudovať nad mladou vedkyňou z Ruska – tá totiž zistila, že jej obľúbené morské tvory nemajú rady dotyk neoprénu. keďže sa rozhodla s nimi zaplávať, podľa svojich slov sa im musela prispôsobiť – a ak do ľadovej vody vstúpila nahá! Natália sa vyzliekla donaha, pretože chcela dokázať, že sa týmto tvorom nepáči, ak s aich potápači dotýkajú neoprenovými oblekmi.

Ani mínuspvé teploty, silný nárazový vietor, či úškrny jej kolegov nezabránili odvážnej prírodovedkyni Natálii Avsejenko v tom, aby si  nahá zaplávaka s obľúbenými tvormi, obrovskými bieluhami. Voda však v tom čase mala teplotu 1,5°C!

Priemerný človek by bol do piatich minút mŕtvy. Natália je expert na jogu a využíva rôzne meditačné metódy. V§aka tomu bydržala v takejto ľadovej dobe neuveriteľných 10 minút a 40 sekúnd!

Vďaka jej odvahe vznikli nádherné fotky, ktoré okamžite obleteli svet.

 

         Vybozkávajte si obraz…

Radi by ste si namaľovali obraz, ale nemáte ten správny cit v rukách? Skúste sa inšpirovať a namaľovať si obraz niečím, čo dokáže každý pusinkami… Táto myšlienka napdla aj inak  talentovanú Natalie Irish – netrvalo dlho a jej „vypusinkované“ obrazy sa stali unikátom. Taktika je zdanlivo jednoduchá – Natalie namiesto štetca používa vlastné pery.

Na jej prvej vernisáži sa nejeden muž priznal, že by sa vďačne prevtelil do plátna, na ktoré Natalia „maľuje“. Je nádherné sledovať, s akou vášňou a zlomydelnosťou maliarka uštedruje plátnu svoje bozky. Presne vie, kedy pritlačiť a kedy stačí sa iba obtrieť clkom jemnučko, aby bol výsledok vydarený. Namiesto farieb používa rúže dramatických odtieňov, ktoré kombinuje a spája, čím vzniká viacfarebný motív.

V jednom rozhovore sa mladučká umakyňa priznala, že už od útleho detstva milovala, keď mohla niečo tvoriť – maľby či sochy zo všetkých možných, aj naoko nemožných materiálov. Musíme uznať, že jej pusinková technológia nemá chybu – je navulgárna, originálna a vybozkávané obrazy sú nádherné!

           Omietkový Ganguro štýl

Začalo sa to v Japúonsku, preniklo do Ameriky a čo je v Amerike, to bude čoskoro aj u nás! Nočným mestom s azačnú preháňať tnedžerky znetvorené majkapom, ktoré s aradia ku skupine Ganguro. Poznávacích znaení, ako sa domachliť pod obraz boží, je hneď niekoľko…

Kult Gabguro, ktorý s azrodil v Japonsku je mixom gejše, zombiho a šialeného valca kozmetického priemyslu. Rodičia veru budú musieť siahnuť hlbšie, pretože na vytvotenie mejkapu v štýle Ganguro treba na seba ahádzať toľko farbiva, čo by inej žene stačilo na rok! Či máte do činenia s vyznávačom tohto kultu spoznáte ľahko – hlavnou črtou sú ostré farby na vlasy. Niekedy červené, fialové, či odfarbené na snehobielo. Pery bývajú snehobiele, najviac farieb s aaplikuje okolo očí, dokonca niektoré špeciálne farby pri UV svetle na diskotékach svietia. Farba pokožky prešla z chorobne bielej na tmavú, prežiarenú v soláriu.

Aj oblečenie sa nesie v zmysle hesla, že žiadna farba na svete nie je zlá, takže čím viac farieb, tým lepšie. Z toho vyplýva, že ak na ulici stretnete chodiaci vzorovník farieb, nie je to žiadna chodiaca reklama napredajňu Farby-laky, ale jedna z vyznávačiek Ganguro štýlu!

 

          Vedci varujú – tuční ľudia sú hlúpejší

Obezitou s azaoberajú výskumníci už roky a niekedy prinesú nové, častokrát šokujúce fakty. Najnovšie vedi z Carnegie Mellon University tvrdia, že čím je človek tučnejší, tým je hlúpejši! Vysvetlenie je jednoduché – mozog obéznych ľudí pracuje pomalšie a menej efettíve, ako mozog človeka s primeranou váhou.

Svoje tvrdenia vedci overili na experimentoch s obéznymi dobrovoľníkmi, ktorí potvrdili, že nadváha škodí nielen kĺbom, srdcu, ale aj mozgu. Ľudia s nadváhou vraj musia  vynaložiť oveľa viac úsilia na vykonanie úloh spojených so zapojením mozgových buniek, ako štíhli ľudia. Kolísanie cukru i hormónov tia niektoré mzgové prepojenia nedokonalo, čo môže mať vplyv na zlú pamäť a rozhdovanie. Obezita ovplyvňuje aj komunikačný systém mozgu. Spomaľuje proces prenášania informácií do potrebných častí tela.

A nakoniec to najhoršie. Nadváha zvašuje riotiko výskatu depresie až o 55 %. Nestačí?              Ak s anadváhy nezbavíte ani do stredného veku, hrozí vám v starobe demencia. Tak, čo si dáte dnes na obed – šalát, či vyprážaný syr?!

 

         Plocha na prenájom – na zadku mladej dievčiny

Dvadsaťtriročná žena z Nového Žélandu dostala skveý nápad, ako si zarobiť! predá svoj zadok!

Samozrejme, nie fyzicky, len miesto na ňom. Pre tento čin ju inšpiroval obrovský bilboard, ktorý postavili neďaleko jej bytu. Ako s atak naň pozerala, uvedomila si, že lukratívneho miesta na reklamu je málo, a vtey ju to naadlo – do internetovej sekcie ponúkla 9×9 centimetrov zo svojho pozadia. O záujemcov nemá nôdzu.

Slečna Tina, ako sa dievčina menuje ponúkne priestor tomu, kto zaplatí najviac. V reklame môže byť čokoľvek – rejlama na vlastný biznis, dvojzmyselné obrázky, krajinky, symboly, i hrubé nadávky. Je zmierená s tým, že zrejme skončí s niečím fakt trápnym vytetovaným do kože a vôbec si z toho nerobí ťažkú hlavu. Prizvukuje, že jej ide len a len o peniaze. V podmienkach uvádza, že „dražený priestor môže mať plochu maximálne 9×9 cm a víťaz rozhdne o tom, či si nechá potetovať ľavú alebo pravú polku. Saón si už vybrala a víťaz môže byť prítomný pi samotnom tetovani.

Tina verí, že si týmto šibnutým rozhodutím zarobí aspoň takú sumu, ktorá pokryje jej ročné náklady!

 

           Chodník odvahy

Nevymýšľame si, ke§ povieme, že naozajstným chodníkom odvahy je skalná cesta Chang Kong na vrchle posvätnej horyHaushan, Postavili ju viac ako pred 700 rokmi pustovníci, ke§ hľadali zmysel života.

Dnes je extrémne úzky a zradný chodník pozdĺž skál výzvou pre turistov z celého sveta. Mieria sem odvážlivci, ktorí si chcú zmerať svoje sily so svojim vlastným ja.  Nie je potrebná fyzická kondícia, skôr jasná myseľ a obrovská dávka odvahy, pretože iba 30 centimetrov široký chodník je nabitý na úplne kolmej skalnej stene. Kedysi jeden zlý krok stačil na to, aby sa chodec zrútil do stoviek metrov hlbokého údolia, Dnes je však každý,  kto sa rozhodne chodník odvahy prekonať, bezpečne istený lanom a popruhmi.

 

           Odsúdení arabskí teroristi majú vo väzení bazén a masáže

Saudská Arábia patrí vďaka ložiskám ropy k najbohatším krajinám na svete. Štát si môže dovoliť financovať zdravotníctvo, školstvo a aj väznice. O nich bude reč.

Ako všade na svete i v tejto bohatej krajine žije množstvo zločincov.Najčastejšie odsúdení sú teroristi, ktorí páchali trestné činy v mene Koránu. Miestni väzni sa však málokedy posťažujú – za múrmi väzníc ich čaká luxus. Napríklad v hlavnom meste Rijád vybudovali väznicu, ktorá nepripomína žalár ani zďaleka. Väzni, prevažne z radov teroristickej siete al-Kájda žijú naozaj kráľovsky. K dispozícii majú bazén, posilňovňu, biliard, či masáže. Dokonca majú niekoľko apartmánov výlučne na sex s manželkou. To však nie je všetko – okrem toho za vzorné správanie sa môžu úsť občas prevetrať von.

Má to však malý háčik – aby si mohli väzni tieto vymoženosti užívať, denne musia chodiť na prednášky o tom, ako sa správne vykladá Korán a o tom, že džihád – svätá vojna, je nesprávna životná cesta. Ako povedal riaditeľ väznice, cieľom toho všetkého je väzňov motivovať a ukázať im správny smer!

 

          Sedem mesačný Ryder – ešte nevie chodiť, zato skvele lyžuje!

Sedemmesačný Ryder si v§aka svojim rodičom vyskúšal niečo, čo iní neskúsia za celý svoj život – YouTube ovládlo jeho video, kde vidno, ako sa usmievavý Ryder pevne drží vodidla a na vodných lyžiach si to šinie popri brehu jazera Dyer.

Samozrejme, malého športovca neťahá žiaden čln, ale jeho otec. Chlapcovi s a lyžovanie očividne páči, ve§ otec mu robí ťažného koníka a mama stále uteká popri nich, aby synovi pomohla, keby sa mu náhodou vyšmykla rukoväť. Zábavu majú aj okolití diváci, ktorí rovnako ako my, nechápu, ako sa bábo, ktoré ešte nevie chodiť, dokáže udržať na vodných lyžiach!

 

         Letušky mali šok, cestujúci zábavku – pasažier zabalený vo vreci!

Keď sa na internete objavila fotka ortodoxného žida zabaleného vo veľkom lpastovom vreci na palube lietadla, spustila sa lavína diskusií. Spočiatku s averilo, že muž s azabalil do plastového vreca, aby mal odstup od žien – niektorí ortodoxní židia sa riadia striktnými pravidlami ohľadom pohlavia.  Niektorí vtipkári jeho konani odôvodnili tým, že vedľa sediacemu susedovi smrdeli nohy. Pravd avšak bola celkom iná. Muž v čiernom so židovskou pokrývkou hlavy je členom „Kohanim“. Veria, že sú nasledovníci kňaza zo sterovekého Izraela a preto nemôžu prísť do kontaktu s mŕtvym, aby chránili ich neprimeranú svätosť. Náboženské pravidlá im zakazujú návštevy cintorínov. podľa ich hovorcu, toto je jediný spôsob ako môžu bez obác lietať.

Striktní prívrženci sa obávajú, že sa poľkvrnia, ke§ poletí lietadlo nad cintorínom. Preto vynašli jednduchú pomôcku – zabalaia sa do plastovývh vriec. Napríklad teké Izraelské aerolínie čelili zvyšujúcemu s apočzu zabalených pasažierov a igelitové vrecia zakázali. Aby však vyšli v ústrety svojim zákazníkom, upravili trasy iektorých letov, aby sa vyhli preletom nad cintorínmi. taktiež informujú, ak je plánovaný prevoz mŕtveho tela v batožinovom priestore – vtzedy sú členom Kohanim automaticky zmenené letenky bez poplatku.

Redaktor židovských novín ragoval na zverejnenú fotografiu a vysvetlil: Kohaníni majú povinnosť ochraňovať nepoškvrnenosť. Z času na čas sa môžu vyskytnúť situácie, kedy musia urobiť aj pre ostatných nepochopiteľné veci, napríklad sa zabaliť vreca. Robia to na ochranu svojej svätosti a náboženskej čistoty.

 

        Páčil by sa vám sex s trolom?

38-ročná Michaele z Los Angeles, je vášnivou zberateľkou trolov. Vo svojej zbierka, ktorú neustále doplňuje má ich viac ako 3000 kusov! Milovníčka týchto postavičiek s avšak nedávno priznala, že kvôli svojej závisosti má menší problém…
Michaele začala zbierať trolov, keď mala desať rokov. Každú voľnú chvíľku venuje na jej rozšírene. Čaru bábil odľahla aj jej dcerka, ktorá je rada promáha pri čistení či spočítavaní.
-Trolovia ma robia naozaj šťastnou, ke§ sa na mňa všetci pozerajú. Myslím že sú tak škaredí, až sú krásni. Páčia sa mi čudné veci. Nikdy nebudem mať dosť týchto bábik! Jej   vášeň však neostala len za dverami trolej izbičky. je natoľko posadnutá týmito postavičkami, že sa rozhodla praktizovať sex len s maskou trola hlave. No stretla sa s odmietaním s manželovej strany!
-Tak to určite nie! á svoju troliu izbu, tam nech si ch fotí, češe, ale do postele nie! – trvá na svojom manžel, ktorého však vždy, keď zbadá spomínanú masku, prejde akákoľvek chuť na milovanie.
Michaele priznala, že je pevne presvedčená, že časom nájde jej manžel pochopenie a objaví krásu milovania na trolský spôsob. No, tak to radšej masku Šmoulinky, čo poviete?

 

        Anglické dievča stíha všetko – v pätnástich už má dve deti

Zatiaľ, čo rovesníci mladej dievčiny behaj po vonku a riešia prvé lásky, ona s a stará o dve deti. Dievčatá dospievajú rýchlo, to je pravda. Kurióznym prípadom je ale Alleshia, ktorá prvý krát otehotnela ako dvanásťročná. Desať mesiacov po pôrode otehotnela znova.
Alleshina Gregsonová mala len dvanásť, ke§ ju jej 14-ročný priateľ priviedol do iného stavu Syna Lewisa porodila tajne v obývačke. Človek by si myslel, že sa dievča poučí a bude opatrnejšia. Naopak –  o necelý rok otehotnela opäť. Na svoju pätnástka priviedla na svet  ďalšieho syna a stala sa tak najmladšou matkou dvoch detí v Anglicku a možno i v Európe.
-Keď mi odtiekla plodová vody, myslela som, že cikám. potom som videla, ako von lezie hlavička. Bola som veľmi vystrašená a snažila som s a zatlačiť ju späť dovnútra.
Šokovaná zostala aj vtedy, keď jej z prsníkov začala tiecť biela voda. tedy ešte nevedela, že je to mlieko. Napriek všetkému s az dievčiny stala dobrá matka. Každý deň chodí s deťmi do parku, alebo na pláž. jej matka je na ňu hrdá, že svoje deti nedala do domova a príkladne sa o ne stará!

 

            Najobľúbenejší japonský pornoherec je 84-ročný dedko

Na to, že obyvateľov krajiny zapadajúceho slnka nadchne prakticky hocičo, si Európania už zvykli, ale že v Japonsku vyvolá porno so šedivými seniormi taký záujem, to nečakal nikto! Áno, čítate dobre, hlavný aktér, umeleckým menom Šikeo Tokuda, má
84 rokov! Aj keď v minulosti prekonal srdcový infarkt, dnes je plný síl, čo dokazuje pri každom natáčaní.

Vďaka náročnej práci, teda nakrúcania porna, sa udržiava stále v kondícii. Jeho žena ani dcéra donedávna ani len netušili, čomu a ich milovaný venuje vo voľnom čase – to už natočil viac ako 350 filmov. On s avšak za svoju prácu nehanbí a verí, že v krajine pomôže zvýšiť počet sexuálnych stykov, pretože podľa správy Svetovej zdravotníckej organizácie každé štvrt manželstvo tu funguje bez milovania celý rok! Dokonca až 38% Japoncov, starších ako 50 rokov už nemá žiadny sexuálny život. Paradoxné je, že aj napriek tomu vzrastá záujem o pornografiu a najžiadanejším žánrom sú práve filmy so staršími hercami. Vďaka tomu je dnes Tokuda obchodnou značkou a zárukou kvality. A prečo práve porno so seniormi?

V pornopriemysle je silná konkurencia.  keby& sme natáčali štandardné veci, nemohli by sme prekonať iných. Filmy s Lolitkou či témou incestu tu už boli. Ale napríklad vzťah medzi manželkou a starším svokrom sa nám zdá byť šťavnatá téma, aby sa pohrala s fantáziou divákov…  – tvrdí jeden zo šéfov štúdia. Množstvo predaných kusov jeho slová len potvrdzujú!

 

         Lásku vyznala svojsky – poslala až 30 000 esemesiek

Viedenský  krajinský trestný súd ospobodil spod obžaloby 27 – ročnú študentku, ktorá sa zamilovala do svojho pedagóga  a pol roka mu otravovala život – profesorovi za ten čas poslala 30 tisíc esemesiek, neskôr mu posielala balíky s erotickou bielizňou, či erotickými pomôckami.

Vyštudovaný lekár na súde uviedol, že nemal ani poňatia, kto posiela zaľúbení esemesky, denne ich prišlo okolo 140. Skutočne sa nahneval až potom, ke§ začali prichádzať poštové zásielky a jeho nápadníčka začala byť žiarlivá.

Napokon to ohlásil polícii a tí bláznivo zamilovaú ženu vypátrali. Pre svoje ospravedlnenie uviedla, že sa do neho smrteľne zamilovala. Súd ju napokon oslobodil, no musela sľúbiť, že dá 34 – ročnému doktorovi pokoj!

 

         Ohrozoval životy – onanovaním

Predstavte si to – ste na dlhej ceste a odrazu s avám v gatiach vzbúria hormóny. Čo urobíte? Siahnete medzi nohy a snažíte sa situáciu vyriešiť – nazvime to – vyvrcholiť. Presne tak to riešil i mladík zo Španielska, ktorý si počas dlhej cesty našiel originálnu zábavku – počas šoférovania onanoval. Smolu mal v tom, že ho odhalili policajti.

-Muž sa nevenoval riadeniu  motorového vozidla, miesto toho s auájal – píče sa v protokole miestnej polície. Obdivuhodné je, že mladík i vo vrcholovom vzrušení neurobil žiadny dopravný priestupok a dodržiaval aj predpísanú rýchlosť. Dokonca masturbácia v aute nie je v Španielsku zakázaná. Polícia sa však vynašla a tvrdí, že podstata pristupku je ako za telefonovanie alebo čítanie za volantom, ktoré sú na rozdiel od naťahovania vtáka, zakázané!

 

          Palička v bruchu

Čínski chirurgovia sa  ne stačili diviť, ke svojmu krajanovi našli v žalúdku paličku na jedenie – mal ju tam 28 rokov! Takmer štvrťstoročie žil 50-ročný Zhang so zaujímavým predmetom v bruchu a ani o tom netušil. Raz ho však začali trápiť kŕče, vyhľadal lekára a vyšetrenie ukázalo, čo nik nečakal – paličku v žalúdku.

Pôvod, ako sa palička dostala do jeho brucha nie je známy. On sám sa priznáva, že raz, pred 28 rokmi v „bujnej“ nálade bol hladný a začal jesť večeru. ke§ skončil, a miske zostala iba jedna palička. Myslel si, že niekam spadla a tak to neriešil. Taktiež si už nepamätal, či bola palička z dreva, alebo z umelej hmoty.

Operácia nebola zložitá, chirurgovia paličku odstránili pomocou malého rezu a muž bol po pár dňoch prepustený z nemocnice. Teraz má prísnu diétu, hlavne už žiadne paličky!

 

           Nový  biznis – požičajte si priateľa

-Prídeme na vašu svadbu ako priatelia, kolegovia či rodina, – znie motto firmy, ktorá zabezpečuje svadobných hostí. Áno, v Japonsku je nova trend – najímanie si fiktívnych priateľov a kolegov, aby im prišli napríklad na svadbu. Predísť spoločenskému trapasu, že vám polovica pozvaných hostí kvôli práci nepríde sa rozhodla riešiť firma Office Agents. Špecializuje sa na poskytnutie fiktívnych priateľov. Veru kúpiť si priateľa je je vôbec lacné, za celý večer stojí zruba 1000 eur. Ak má predniesť i nejaký srdcervúci príhovor, tancovať, či spievať, musíte s priplatiť!

Aj keď krútime hlavami v Japonsku sa tento typ podnikania rýchlo udomácnil. Najíma si ich ženích alebo nevesta, ktorí chcú ohromiť nielen priateľa, ale i jeho rodinu, aby ukázali ako je jeho rodina obklopená perfektnými príslušníkmi a skvelým priateľmi. Spoločnosť poskytuje služby aj osamelým, vysoko postaveným ľuďom, ktorým prenajíma partnerov na dôležité bankety, party, či okrem iného aj na návštevu pohrebu

 

          Doba sa mení – s ňou aj mikulášske tradície

Kto si myslí, že Mikulášovo poslanie je len rozdávať sladkosti, kruto sa mýli… Predstavte si, že jednu maďarskú stávkovú kanceláriu navštívil Mikuláš. Ale verný tradíciám neostal, pretože miesto rozdávania, bral. Muž využil sviatok Mikuláša a v prestrojení navštívil stávkovú kanceláriu. prekvapená žena si najskôr myslela, že ide o žart a dokonca sa ho aj spýtala, či si prišiel vsadiť. No Mikuláš jej miesto odpovede nastriekal do očí a tváre slzotvorný plyn. potom vzal všetky peniaze a vyšiel von.

Neušiel však na saniach, ako by sme od správneho Mikuláša čakali, vonku a totiž pristavené auto značky Lada. Zlodej týmto vynaliezavým spôsobom zbohatol o 200 000 forintov, čo je však v prepočte len asi 740 eur.

 

          Miesto radaru pri ceste premávajú nahé sexy policajtky

Ako  donútiť vodičov dodržiavať povolenú rýchlosť ? Touto otázkou si  lámali hlavu v Ruskom Novgorode – lámali, až prišli na geniálny nápad!

Keďže hovoríme o Rusku. treba počítať s naozaj nezvyčajným riešením – na príjazdových cestách do mesta postavili polonahé krásavice v policajných čapiciach, ktoré mali svojim obnaženým telom a vystčenými značkami presvedčiť vodičov, aby viac dbali na rýchlostný limit! Keď si štíhle a príťažliv dievčatá všimli, že autá sa okolo nich rtia šialenou rýchlosťou, vytasili seba i značky, aby vodičov upozornili, že zákony treba dodržiavať. Vodiči asi mali čo robiť, aby im nevypadli či z jamiek a len zázrakom sa nestala žiadna nehoda.Treba uznať, že väčšina vodičov si vzala rady dievčet k srdcu a naopzaj spomalila. Či to bolo z dôvodu dodržiavania prdpisov, alebo si chceli kočky len poobzerať, to s auž nedozvieme!

 

          X

 

     

 

 

 

 

 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

          Pokračujeme