Zmysel pre humor predlžuje život

 Zmysel pre humor je fascinujúca ľudská vlastnosť, ktorá vzbudzuje záujem psychológov. Veď humor zlepšuje celkovú kvalitu života, pomáha človeku vyrovnať sa so stresom a dokonca aj s problémami starnutia. V starobe mozog stráca niektoré schopnosti, ale zase má viac uložených informácií. Keď ho človek stále trénuje, trebárs iba riešením rôznych rébusov a stálym učením, udrží ho v oveľa lepšej kondícii ako ten, kto duševný tréning zanedbáva.

Život je s úsmevom nielen jednoduchší, ale aj príjemnejší. Na tom sa našťastie zhodujú obe pohlavia rovnako. Rozdiel je už v tom, kto má aký silný zmysel pre humor. V tomto zápolení jednoznačne vyhrávajú muži. Ženský zmysel pre humor je údajne podľa prieskumov o niečo pozadu oproti mužskému, čo mnohým ženám spôsobuje problémy, keď sa snažia partnera rozosmiať. Muži sú v tomto smere výrazne úspešnejší a dokážu rozosmiať ženu až v sedemdesiatich percentách.

 Niekto zmysel pre humor má, iný nie. Sú aj takí, ktorí sa smejú jednému žartu trikrát (veď to poznáte: prvýkrát vtedy… atď).  Viete, ako ste na tom s humorom vy a vaši priatelia?

Znamenia a zmysel pre humor 

Baran: Ťažko nájdete bystrejšieho protihráča v žartovaní. Čaká vás slovný pingpong, kde lietajú narážky (nie však urážky) od jedného k druhému; čím iskrivejšie, tým lepšie. Rád tiež vymýšľa žartíky, ktorým sa len málokto vyhne.

Býk: Jeho humor je zemitý, priamy a zrozumiteľný, bez kľučiek a skrytých významov. Muž Býk často zabáva celú spoločnosť a chrlí jeden vtip za druhým, aj žena Býk rada vymýšľa žartíky pre svojich blízkych. Radi si zaspievajú aj veselé pesničky.

Blíženci: Nezasmejú sa každej hlúposti, no zmysel pre humor majú vyvinutý dostatočne. Majú radi intelektuálny typ humoru, taký, čo pošteklí ich sivú mozgová kôru. S vážnou tvárou dokážu tak porozprávať vtip, že sa smeje celé okolie.

Rak: Má rád humor, ale nie ten s tvrdšími výrazmi, ten je pod jeho úroveň. Ak má dobrú náladu, smeje sa rád. Ak ju práve nemá, nedokáže Raka rozosmiať nikto. Ak sa mu niečo znepáči, vie byť aj pekne ironický a s pokojom vám zabrnká na nervy.

Lev: Má rád dobrú náladu, nefalšovanú radosť a improvizácie. Smeje sa rád,  hlasno a dlho; často nakazí veselosťou celú spoločnosť. Ak máte na duši bôle, vyberte sa za Levom; urobí všetko, aby vás rozveselil a vždy sa mu to aj podarí.

Panna:  Tvári sa, že nemá na humor čas, no humor s myšlienkou ju oslovuje. Často objaví aj vo všedných situáciách skryté myšlienky a humorný podtext. Darujte jej správnu veselú knižku, alebo ju pozvite na Radošinské naivné divadlo.

Váhy:  Nesmejú sa hlučne a na počkanie, no svojím jemným smiechom, odzbrojujúcim úsmevom a vtipnými poznámkami dokážu uvoľniť napätú atmosféru. Poteší ich spoločne prežitá veselá príhoda, Rasťo Piško v rádiu, aj dobrá komédia v televízii.

Škorpión: Rafinovaný humor, často krát aj „jemne“ eroticky podfarbený, bez priamočiarostí a trápnych dvojzmyselností, to je Škorpión. Vie byť aj satirický, no radšej dáva prednosť situáciám, kde cítiť vtip, humorný podtext a iskru.

Strelec:  Je to rodený smieško. Strelci majú radi komédie a humorné príbehy, najradšej však majú, ak sa môžu žartovania zúčastniť sami. Ak chcete,aby vás pokladali za partnera, odpovedzte na ich žartovanie rovnako vtipnou poznámkou.

Kozorožec: Jeho žartom každý hneď nerozumie, no ak im prídete na chuť, obľúbite si ich. Hoci v cudzom prostredí býva opatrnejší, v súkromí dokáže predviesť svoj zmysel pre humor v celej svojej šírke. Dáva prednosť kvalitnému humoru.

Vodnár:  Jeho zmysel pre humor závisí od momentálnej situácie. Baví rád, najmä ak je v pohode, no nikdy nemôžete vedieť dopredu, kedy sa začne smiať. Ak s ním hovoríte a zrazu sa začne usmievať, je jasné, že ste povedali nejaký nezmysel.

Ryby:  Rozosmejú sa ľahko a radi vám dovolia rozveseľovať ich, no drsný humor s občasnými vulgarizmami ich odpudzuje. Nechajte Rybu rozprávať príbeh, ktorý ste spolu zažili; s jej povestnou fantáziou ho tak „vylepší“, že bude úžasný.

Výroky o zmysle pre humor: 

Kto nemá zmysel pre humor, mal by si požiadať o invalidný dôchodok.
Brodský

Vychutnanie humoru predpokladá tú najväčšiu slobodu ducha.
Hebbel

Zmysel pre humor je ihrisko inteligencie.
Porto

Kto nemá zmysel pre vtip, zaslúži si, aby si z neho strieľali.
Veres

Nešťastní sú len tí ľudia, čo nemajú zmysel pre humor . Nemajú zmysel ani pre
vážnosť.
Paul

Šťastný človek, ktorý sa vie zasmiať sám sebe ! Bude mať vždy niečo, čo ho rozveselí.
Burgiba

Ó, šťastný smrteľník ktorému nikdy nechýbal humor.
Cicero

Človek, ktorý sa nedokáže usmievať, si nesmie otvoriť obchod
Čínske príslovie

Kto sa sám sebe nedokáže vysmiať, nepatrí medzi najlepších
Goethe

Zmysel pre humor je výborná pružina, uľahčuje aj najobtiažnejšiu životnú púť a mierni otrasy pri výmoľoch
Garzyňski

Ľudia zmysel pre humor buď majú, alebo nemajú. Tak ako majú, či nemajú hudobný sluch
Horníček

Zmysel pre humor je schopnosť vidieť seba očami druhých
Holečková

Keď sa dokáže človek zasmiať sám sebe, nevyjde zo smiechu celý život
Seneca

Smiať sa sebe samému ? To je k smiechu !
Laub

Báť sa smiechu znamená neznášať pravdu
Turgenev

Ak stratíme zmysel pre humor, nenahradí ho múdra rozvaha, ale hlúposť.
Camus

Ani jeden blázon nemá zmysel pre humor. Je to prvá vec, ktorú stráca.
Prošková

Fantáziu dostal človek za to, čím sa nestal a zmysel pre humor, aby sa mohol utešiť nad tým, čim sa stal.
Wilde

Komu chýba zmysel pre humor, naozaj nemá mozog v poriadku.
Coleridge

Ľudia, ktorí nemajú zmysel pre humor, sú ľudia, ktorí majú komplex menejcennosti.
Zeman

Možno predstierať charakter, ale nie zmysel pre humor.
Sobotka

Radšej stratiť priateľa, ako zmysel pre humor.
Quintilianus

S človekom bez zmyslu pre humor sa vážne nepozhovárate.
Mika

Ten, kto má humor, má pochybnosti aj o sebe samom; neberie sám seba tak vážne.
Dietl

Zdravý človek má šesť zmyslov. Tým šiestym je zmysel pre humor.
Sobotka

Zmysel pre humor je výborná pružina, uľahčuje aj najťažšiu životnú púť a mierni otrasy pri výmoľoch.
Garzyňski

Zmysel pre humor je znakom serióznosti.
Kosorín

Ženy nemajú zmysel pre humor, pretože milujú mužov miesto toho, aby sa im smiali.
Brecht

 

Overíme si, aký máte ten zmysel pre humor, pridáme pár grafických obrázkov zo súboru:
„Čo sa dá urobiť z kvetov“

Snímka2 Snímka3 Snímka4 Snímka6 Snímka7 Snímka8 Snímka9 Snímka10 Snímka11 Snímka12 Snímka13 Snímka14 Snímka15 Snímka16 Snímka17 Snímka19 Snímka20 Snímka21 Snímka22 Snímka23 Snímka24