P r i a t e l i a

seniori,  dôchodcovia, báčikovia, báčinky, dedkovia, babičky, a všetci skôr narodení !

V i t a j t e,

na osobnej WEB stránke humoru a zábavy ”šitej na mieru” nás, ktorí sme v tzv. “pokročilom veku”.

Starší ľudia robia chybu, ak žijú len zo svojej minulosti. Je to pochopiteľné, ale prináša im to menšiu radosť z prítomnosti. Je dôležité vedome sa oddeliť od sklamaní z minulosti a nepoddať sa starostiam o budúcnosť. Majte na pamäti:

So štipkou humoru sa dajú prekonať aj ťažšie situácie, ktoré so sebou staroba prináša.

Takže založte si okuliare a čítajte ďalej :

Géci 80 Som normálny dôchodca, ktorý sa snaží spríjemniť starobu sebe aj ostatným skôr narodeným. V niektorých súboroch ma môžete poznať aj pod logom „Dedojano“. Na veci nič nemení skutočnosť, že som začal až v dôchodku. Mojim koníčkom sa stal počítač. Hoci som vekom už po osemdesiatke, stále ma to drží a deň bez počítača  sa mi zdá akýsi neúplný a prázdny. navyše som s ním spojil svoju celoživotnú zberateľskú  vášeň, ktorou je zbieranie  vtipov. Celý život som ich vystrihoval z časopisov, zháňal knihy a zapisoval som i tie z ľudového podania. A práve počítač mi dal možnosť pekne ich spracovať a poukladať do pamäti.  Verte, aj z vtipu sa môžeme poučiť. Príslovie hovorí, že vtip je polovica pravdy a nie je skutočne žiadna oblasť ľudskej činnosti, na ktorú neexistuje vtip! Povedali sme si, že táto webstránka bude venovaná zábave, humoru a vtipom. Okrem toho tu nájdete výroky slávnych ľudí, citáty o humore, veselé príslovia, zaujímavosti, otázky, testy, ale hlavne neuveriteľné množstvo vtipov.

Dovoľte ešte pár veselých slov na vážnu tému:

Každé obdobie ľudského života má svoje radosti aj starosti. A samozrejme aj svoje priority. Prirodzene aj staroba v živote človeka je také obdobie. Tá má však jednu obrovskú nevýhodu – nedá sa zastaviť, nedá sa vyliečiť, nedá sa darovať, ba ani predať !

Každý raz bude starý, či si to želá alebo nie. Nie je umenie starnúť, umenie je vedieť to znášať. Starnú len ľudia bez zásad, bez chuti do života a bez záujmov. No a so špatnou náladou, bez humoru a zábavy sa starne oveľa rýchlejšie. Staroba samozrejme neprichádza osamotená, ťahá so sebou aj všeličo iné. Napríklad taká skleróza. Je to zradná pani. Nebolí, len sa človek pri tom nabehá. Avšak na druhej strane mať sklerózu, predpokladá mať mozog ! Alebo taký fenomén ako je zdravie. Hovorí sa, že človek je zdravý, keď ho zakaždým bolí niečo iného. Z toho potom vznikla ľudová múdrosť, že keď starší človek ráno vstane a nič ho nebolí, tak je mŕtvy.

Tak ako sa zachovať, aby sme starobu prežili v pohode ? Jediné, čo môžeme s ňou urobiť je, že sa budeme snažiť si ju spríjemniť !

Je na to jednoduchý recept:

Pokoj, pohoda, žiadny stres, pravidelná životospráva, primeraný pohyb, aby mal človek niečo, čo by ho zaujímalo, teda nejakého koníčka, hobby, záujem, zábavku, prácičku, alebo hocičo iné, čo by ho zaujalo, čo by robil rád a z vlastnej  iniciatívy. Starší človek, ktorého nič nezaujíma, sa mu vlečie čas a postupne stráca chuť do života.

No a preto vznikla vlastne táto stránka. Na základe mojich skúseností by som sa chcel podeliť so všetkými svojim skromným príspevkom pomôcť seniorom, ktorí majú o to záujem, spríjemniť a naplniť svoju starobu. Všetko, čo nájdete v jednotlivých sekciách sa bude týkať prevážne seniorov a skôr narodených.

Bude mi potešením prečítať si vaše odkazy, prípadne ak prispejete do mojej zbierky žartami.

Samozrejme, ak niekto bude mať záujem o vtipy, rád ich každému pošlem.

Kontakt:

 broker@mail.t-com.sk , alebo jano.geci@gmail.com

Moja webstránka:  www.seniorhumor.org

Moja rada pre tých skôr narodených: Múdri ľudia si vedia rozdeliť lúčenie s mladosťou na niekoľko desiatok rokov !

Na záver tejto sekcie pripájam ešte niekoľko pekných slov na oslavu  staroby, pretože aj tá, ako  každe obdobie ľudského života,  má svoje radosti a potešenia:

 

Peter Zvon

Tanec nad plačom

Monológ grófa Richarda

Keď človek mladý je, nuž k plnej čaši vína chce spoločnosť a ženy, žart a smiech.
Oj, mladosť moja! Korím sa tej hlúposti. Teraz kebys’, mladosť, všetky vône mala,
ktorými rozvoniava svet, už by som nemenil.

Ja viem, že v starobe až múdrosť prichádza, neskoro pre život a zavčasu pre smrť.
[Bo múdry nik tak z ľudí nebude, by nechcel aspoň trocha ešte žiť.]
A táto múdrosť volí samotu, čo dáva čaša burgundského vína,
či réva z Tokaja, či pena Rýna zlatá.
Staroba, rád ťa mám! Staroba, tebe pripíjam!

Tak si teda pripime spoločne s básnikom na krásnu, pokojnú
a šťastím naplnenú starobu!

Na zdravie!